GENEL HABERLER

Mamak Belediyesi'nden Kent Estetiğine Işıl Işıl Katkı

18-01-2016
Mamak Belediyesi, kent estetiği açısından ilçenin güzel bir görüntüye kavuşması için yürüttüğü çalışmalarla ilçeyi ışıl ışıl huzur dolu bambaşka bir görünüme kavuşturdu.

.
      Meydanlar, caddeler, kavşaklar ve parklar görselliği ile dikkat çekiyor.
      Teknolojinin son imkanlarını kullanarak vatandaşlara kaliteli hizmet götürmeyi hedefleyen Mamak Belediyesi, LED aydınlatma ile parkları sadece gündüz yaşayan yerler olmaktan çıkardı. Parklara gündüz aydınlığını taşıyan LED’li elektrik direkleri, bu alanların gece karanlığında da kullanımına kapı açtı. Cadde, sokak ve parklarda gerçekleştirilen aydınlatma çalışmaları ile Mamak’ın göz kamaştırdığını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak’ı ışıl ışıl parıldayan bir ilçe haline getirdik" dedi.
İlçede renk geçişli havuz aydınlatmaları, parklardaki dekoratif aydınlatmalar, saat kuleli meydanlardaki aydınlatmalar ve yatırımlardaki cephe aydınlatmaları Mamak’ı göz alıcı bir ilçeye dönüştürürken, vatandaşlardan da tam not alıyor. Çeşitli süs bitkileri ile ilçenin değişik mekanları yeşilin güzelliklerini istenilen düzeyde sergilerken, geceleri de değişik renkli ışıklar ve su havuzları ile büyüleyici bir güzellik ortaya çıkıyor. 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları