GENEL HABERLER

MAHALLE BOSTANI’NDA YABANCI KONUKLAR

20-02-2016
Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen “Temel Sebze Yetiştiriciliği” eğitimlerine katılım her geçen gün artıyor.

.
 Bu hafta eğitimlere TEMA Vakfı üyeleri ve Türk-Avustralya Dostluk Derneği Başkanı Keith Tidswell ile Eski Avustralya Büyükelçisi Niyazi Adalı da katıldı.  
 
Şubat’ta Ocak ayının yaklaşık üç katına çıkan kursiyer sayısı ile süren Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evi “Temel Sebze Yetiştiriciliği” eğitimleri, bu hafta Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) üyeleri ile Türk-Avustralya Dostluk Derneği Başkanı Keith Tidswell ve Eski Büyükelçi Niyazi Adalı’yı ağırladı. Kent Tarım Hobi Evi’nde gerçekleşen eğitime, ev sahibi olarak Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de katıldı.    
 
EĞİTİMLER, VATANDAŞ TALEBİNE GÖRE OLACAK
Tarımsal eğitimlere vatandaşların yanı sıra farklı konukların ilgi göstermesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Sevinç, “TEMA ile birlikte bundan sonra ilçemizi daha iyi nasıl yeşillendiririz, hangi projelere öncülük edebiliriz konularını görüştük” dedi. Ankara’da insanların Mahalle Bostanı gibi bilgi edinebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri yerlere ihtiyaçları oluğunu dile getiren Anıl Sevinç, Çankaya genelinde uygulama alanı da mevcut olacak şekilde bostan sayısını artıracaklarını söyledi. Sevinç, bundan sonraki tarımsal eğitimlerin halkın istekleri doğrultusunda şekilleneceğini belirtti.
Türk-Avustralya Dostluk Derneği Başkanı Keith Tidswell ve Eski Büyükelçi Niyazi Adalı ile birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Anıl Sevinç, iki ülkenin dostluğunu geliştirecek projeler hakkında görüşüldüğünü de sözlerine ekledi.
 
ŞUBAT’IN SON EĞİTİMİ 24’ÜN DE
Kasım, Aralık ve Ocak aylarının ardından Şubat’ta dördüncüsü düzenlenen “Temel Sebze Yetiştiriciliği” kursunun ilk dersine 100’ün üzerinde vatandaş katıldı. Ücretsiz olarak verilen eğitimlerde “tohumdan fideye yolculuk” konusu işlendi. 24 Şubat Çarşamba günü verilecek ayın son eğitiminde ise sebze hastalıkları ile sebzelere doğal bakım konuları anlatılacak.
12.30-13.30 saatleri arasında verilecek “Temel Sebze Yetiştiriciliği” eğitiminden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 235 39 73 numaralı telefondan irtibata geçerek gerekli bilgileri alabilirler. 
 
Etiketler : MAHALLE - BOSTANI’NDA - YABANCI - KONUKLAR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları