MADDE BAĞIMLILIĞI VE ÇARE YOLLARI TARTIŞMAYA AÇILDI

23-10-2019
Toplantının konuşmacıları ve katılımcıların her biri birbirinden değerli ve seçkin insanlardı. Toplantı Tarihi bir mekan konumundaki " Ulucanlar Eski Cezaevinde yapıldı.

.
 Toplantıya katılan konuşmacılar bu tesisleri müze haline getiren Altındağ Belediyesi Eski Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye teşekkür ettiler
Ankara Meclisi Derneği ile Başkent Çorumlular Dernekler Platformu tarafından düzenlenen “ Madde Bağımlılığı “ ile ilgili toplantı Ulucanlar Eski Cezaevi Toplantı salonunda yapıldı. Toplantının bilimsel yönünü Prof.Dr. Ali Çayköylü masaya yatırırken diğer konuşmacılar “ Madde Bağımlılığı”nın özellikle gençler ve aileler üzerindeki zararlarını ve çözüm yollarını değerlendirdiler.
23-10-2019 17:52
 

      Toplantının sunum ve editörlüğünü Tarihçi, Araştırmacı-Yazar, Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı İsmail Uçakçı yaptı. Açış konuşmasını ise Ankara Meclisi Derneği Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol yaptı. Akyol konuşmasında şunları söyledi:

     GENÇLER ÜZERİNDEKİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR VE DEVLET YÖNETİMİNDEKİ ONARIM İHTİYACI  

  • Böyle bir konuyu gündeme getirmemizi tavsiye edip bu organizasyonu tek başına yapan sayın İsmail Uçakçı ve siz değerli katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Bu konu gerçekten çok önemli ki bana rahmetli Osman Yüksel Serdengeçti’nin      “ Bir nesli nasıl mahvettiler “ adındaki kitabını hatırlattı. Aslında bu zirkin ve tehlikeli alışkanlığının gençlerimizi nasıl kelepçelediğini, toplumumuzu nasıl etkisi altına aldığını biliyorum çünkü Ankara’nın muhtelif yerlerinde ciddi manada araştırmalar yaptım…. Bununla birlikte ve bu vesile ile ifade etmek isterim ki, devletimizin durumu ve idare ediliş şeklinde de benzeri bir rahatsızlık var. Yani nasıl ki bağımlı alışkanlığından dolayı gençlerimiz tedaviye muhtaçlarsa devletimizin de idari manada “ onarım” a   onarıma ihtiyacı var.  Pek çok örnek verebilirim ama bir husus inceleme ve araştırma alanıma girdiği için büyük önem arz etmektedir. Mesela Ankara Büyükşehir Belediyesi ile iktidar partisine mensup ilçe belediyeleri arasında büyük bir anlaşmazlık var. Türkiye genelinde bu hastalığın mevcudiyeti ( varlığı ) söz konusudur. Yırtık büyük yama yapılamaz halde. Kaldı ki bir de eskiden kalma sıkıntılar söz konusu.. Düşünebiliyor musunuz, Ankara Büyükşehir Belediyesinde 3 binin üzerinde personel fazlalığı söz konusu. Daha derin hesaplara girmeye gerek yok. Mahalli idarelerin tamamında sorunlar var ki bu sorunların önümüzdeki yıllarda daha da artacağı muhakkak. Bu sıkıntıların bertaraf edilmesi için de iktidar bir çözüm yolu önereceğine (yaptığımız tespitlere göre ) sorunların artacağını görüyoruz. İnşaallah tüm aksaklıklar bertaraf olur, milletimiz ve memleketimizin en kısa zamanda huzurlu bir ortama kavuşur. ”    

  • Konuşmacılar arasında yer alan TBMM Eski Başkan Vekili Hasan Korkmazcan, MHP  21.Dönem Afyonkarahisar Milletvekili (Akademisyen ) Müjdat Kayayerli   ile İdareciler Derneği Eski Başkanı - Emekli Vali Abdulkadir Sarı konu ile ilgili önemli mesajlar verdiler.
  • AK Parti Ankara Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Adayı (İş Adamı ) Kenan Başayar yaptığı konuşmada, sorunun aile içi huzur ve ana-babaların çocuklarına sahip çıkması ile giderilebileceğini söylerken Öğretmen (Eğitimci ) Nuran Atakul şunları söyledi: “ Evet ailenin çocuklar üzerindeki önemi ve aile eğitimi çok önemlidir, ancak bir önemli husus daha var ki o da ilkokuldan itibaren çocukların eğitim gördüğü dönemlerde yöneticilerin, ana babaların ve öğretmenlerin işbirliğinin fevkalade önem arz ettiğini ifade etti.     

              

               SAYIN İSMAİL UÇAKÇI’NIN KONU İLE İLGİLİ OLARAK BİZE GÖNDERDİĞİ  HABER METNİNİ TAKDİM EDİYORUZ:

                “  KONFERANSIMIZI YAPTIK “

      Başkentimizin Kanayan Yarası, Madde Bağımlılığı konulu konferansımızı yaptık. Bilim, siyaset ve cemiyet adamlarımızın ağırlık gösterdiği konferansımızda hemşehrimiz Prof Dr. Ali  Çayköylü hocamızın bilimsel sunumu, 21. Dönem Afyon Karahisar Milletvekili Prof. Dr.

Müjdat Kayayerli hocamızın katkıları, TBMM. Başkan Vekilerinden Hasan Korkmazcan, Emekli Olağan Üstü Bölge Valisi Abdulkadir Sarı, Başkon Kurucu Genel Başkanı, Ankara Meclisi Başkanı Gazeteci Yazar Mehmet Akyol ve Cebeci Ortaokulu Müdürü Murat Tekçe  beylerin konuya ilişkin uzman görüşlerini, Çorumlu Şair Leyli Can hanımın gündeme dair yazdığı şiirleri ve Yunus Emre İ.Ö.O Ana Sınıf Öğretmeni Nuran Atakul hocacının ana şefkatli eğitici konuşmasını dinledik.

Boğazkale İlçesi Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıyüce, Bayat İlçesi eski Belediye Başkanı Mahmut Şen, 1453 Derneği Genel Başkanı Serkan Ülker ve yönetimi, Hitit Dernekler Federasyonu Gn. Sekreteri Haydar Konaca, Altındağ Belediye Meclisi Üyesi Recep Masatlı, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO. Gn. Müd. Destek Hizmetleri Daire Başkanı İbrahim Yıldız, MHP. 26. Dönem Milletvekili Adayı Zeki Durmaz, AK Parti Çorum Kurucuları ve Milletvekili Adaylarından Ali Kemal Aksu, MHP Eski Çorum İl Başkanı, Ank. Çorumlular Birliği Drn. Başkanı Gazeteci İsmail Çabuk, İYİ Parti Mamak İlçe Hanımlar Komisyonu Başkanı Selma Ağca, Altındağ İYİ Parti Yön. Kur. Üyesi Zeki Akbaş, Şeref Peşmen, Uğurludağ Kültür ve Dayanışma Drn. Bşk, Mustafa Köse, Sincan Çorumlular Drn. Bşk. Hüseyin Ali Baş, Engelliler Drn. Yön.Kur. Üyesi Zülfi Karayel, Tirkeş Köiyü Drn. Başkanı Bekir Bayav, Alembeyli köyü Drn. Atalay Koçak, Geçmişte MHP. Teşkilat Bşk. Ülkü Ocakları Bşk. Görevlerinde bulunmuş 1453 Drn. Bşk. Yrd. Altındağ Masamız Bşk. İhsan Ünlü, Ank.Servisçiler Odası eski Bşk. Yrd. Zeki Yıldırım, Cebeci Ortaokulu Müdürü Murat Tekçe, Altındağ Çorumlular Drn. Başkanı Kadir Akay, Oğlaközü köyü Drn. Bşk. Mustafa Sarıaltın, Bahşılı köyü Drn. Bşk. Tuncay Kurtçuk, Salman köyü Drn. Bşk. Saffet Çil, Evci Bel. Drn. Başkanlarından Hasan Savrumoğlu, Hacı Tekten, Gıda İş Sendikası Şb. Bşk. Vedat Koçak,  Ak Parti eski İl Yön Kur Üyesi ve Polatçık köyü Dr. Bşk. Satılmış Türkmez, Ank. Çorumlu Aşıklar ve Ozanlar Drn Kurucu Başkanı ve Federasyon Gn. Bşk. Yrd. Halil Demiral, Pursaklar İlçesi ve Saz köyü Drn. Kurucu Başkanı Şerif Mucuroğlu, Beyyurdu köyü Drn. Bşk. Haydar Konaca, Sorayna köyü Drn. Bşk. Yrd. Şenol Özdemir. Başkon Gn. Bşk. Yrd. İbrahim Yıldırım. Büyükincesu köyü Drn. Kurucu Başkanı Yücel Özer, K. İncesu köyü Drn. Kurucu Bşk. Haydar Çağatay. Sungurlu Ülkü ocakları eski Bşk. Muammer Akkaş, BBP. Mamak İlçe Eski Yön. Kur. Üyesi Şakir Demiral, Müteahhit İş Adamı Orhan Güven beyler ile onlarca davetlimizin hazır bulunduğu konferans programımızı laikiyle yaptık.

İlim adamlarımızın bilimsel aktarımları, uzmanlarımızın tecrübeli görüşleri, başkanlarımızın alandan aktardığı bilgiler konu ile ilgili hazırlayacağımız, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğittim Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarına sunacağımız raporda bizlere yol haritası olacaktır.                                                                                    

Konferansımıza bizzat katılan, telefon, telgraf, e-mail yollarıyla geçerli mazeretlerini iletip, bizlerle aynı düşüncede olduklarını bildirin, parti, kurum, kuruluş yönetimleri ve Çorumlu Dernek Başkanlarımıza teşekkürlerimi iletirim.

Araştırmacı Yazar

İsmail UÇAKCI

Başkent Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları