GENEL HABERLER

Lalahanlılar kansere karşı bilinçlenecek

11-01-2014
Geçtiğimiz günlerde örnek bir çalışmayla Mamaklıları kansere karşı bilinçlendirmeye başlayan Mamak Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ikinci seminerini düzenliyor.

.

KETEM ile iş birliği yapan belediye bilgilendirme çalışmasını bu kez Lalahan Aile Merkezi’nde yapacak. Çarşamba günü saat 10:00-12:00 arasında KETEM Doktoru Neşe Can Ömer tarafından yapılacak seminerle katılımcılar kansere karşı bilinçlendirilecek. Bilinçlendirme çalışmasının ilkinin Tenzile Erdoğan Aile Merkezi’nde yapıldığını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından biri olan kanserde en önemli şey erken teşhistir. Erken teşhis içinde vatandaşların doğru şekilde bilinçlendirilmesi son derece önemlidir. KETEM ile işbirliği yapan belediyemiz Mamaklıları hem bilinçlendiriyor hem de ücretsiz taramalar yapıyor” dedi.

3 Kanser türü detaylı olarak anlatılıyor

2 saat olarak planlanan seminerde katılımcılar 3 kanser türü hakkında bilgilendirilecek. Seminerde kadınlar rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgilendirilecek. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alınacağı seminerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara bilgiler verilecek.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları