GENEL HABERLER

KUTLUDÜĞÜN'DE HANIMLAR KANSERE KARŞI BİLİNÇLENDİ

25-05-2014
Mamak Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle, Mamak’ın çeşitli mahallelerinde gerçekleştirilen kansere karşı bilinçlendirme seminerlerinin sonuncusu Kutludüğün Mahallesi’nde bulunan aile merkezinde yapıldı.

.

KETEM doktorları Dr. Neşe Conoler ve Dr. Filiz Temel tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme seminerleriyle Kutludüğünlü kadınlar kansere karşı bilinçlendirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “KETEM ile işbirliği yaparak ilçemizde yüzlerce kadın kansere karşı bilinçlendirildi. Bu bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerleri yapılmaya devam edecek. Çağımızın vebası olan kansere karşı bilinçli olmak erken teşhis için son derece önemli. Bizde vatandaşlarımızı bu konuda KETEM doktorlarıyla eğitiyoruz” dedi.

 

3 Kanser türü detaylı olarak anlatıldı

Saat 11:00’da başlayan seminer iki saat sürdü. Seminerde katılımcılar rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgilendirildi. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alındığı seminerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara geniş bilgi verildi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları