KUĞULU’DA SANAT HALKLA BULUŞTU

23-07-2014
Çankaya Belediyesi'nin sanatın ve sanatçının görünürlüğünü arttırmak üzere Kuğulupark'ta başlattığı sanat atölyesi çalışmaları amacına ulaştı.

.

Vatandaşlar, parkta, yağlıboya, suluboya, minyatür, tezhip, deri işleme gibi çeşitli alanlarda çalışan sanatçılarla sohbet etme imkanı buldu. Çalışmaların nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgi alan vatandaşlar, bir eserin oluşum anına tanıklık etmenin mutluluğunu da yaşadı.

 

ÇOCUKLAR DA ATÖLYEYE KATILDI

Resim yapan büyüklerini hayranlıkla izleyen çocuklar da atölyeye katıldı. Çeşitli boyalarla resim yapan çocuklar, kendi çalışmalarının da sergileneceğini duyunca büyük bir sevinç yaşadı. Çalışmalarını kapalı bir mekan yerine açık alanda sürdüren sanatçılar ise, gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti.

Sanatçı Pelin Şengül’ün koordinatörlüğünde, sanatçı Şule Acıpayam, Ahmet Akkurt, Meryem Meltem Keleş, Hazan Yaprak, Yusra Canik, Mehmet Babat, Merve Düzağaç, Derya Akgün, Jale Özkasım ve Beyza Purtaş’ın ve atölyeye katılan çocukların çalışmaları Kuğulupark’ta sergilenecek.

Etiketler : KUĞULU’DA - SANAT - HALKLA - BULUŞTU - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları