KUDÜS MİTİNGİ ANKARA'DA BİR BAŞKA GÜZELDİ

17-12-2017
Miting alanına varır varmız tüylerim ürperdi. Gerçiböyle mitinglere çok şahit olmuştum ama her nedense bu sefer göz yaşlarımı dindiremedim. Ağlayışımın iki nedeni vardı; birisi ve birincisi Müslüman Türk milletinin duyarlılığı,

.
İkincisi ise Filistinli Müslüman kardeşlerimizin çektikleri çile. Ve tabii bir de kahrolduğum husus vardı; İsrail denen adi devletin lanetlenmiş milletininin milyonlarca Arap-Müslüman dünyasına karşı kafa tutup sürekli o cenahtaki müslüman kardeşlerimizi baskı ve hatta esaret altında tutmaları. Ezilişimiz, mağduriyetimiz, kahroluşumuzdu benim gözlerimi yaşartan, hüngür hüngür ağlatan. (MEHMET AKYOL )
 
Ankara'da ''Kudüs'e Özgürlük, İnsanlığa Barış Mitingi''
 
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul eden kararı, Ankara'da düzenlenen mitingle protesto edildi.
 
Ankara'da, Memur-Sen, Hak-İş, İHH İnsani Yardım Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Cihannüma ve ÖNDER, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki için Anadolu Meydanı'nda ortak miting düzenledi.
 
Memur-Sen ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen mitinge binlerce başkentli katıldı.
 
Anadolu Meydanı'na, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile gelen vatandaşlar, ABD'nin Kudüs kararına tepki gösterdi.
 
 
Mitinge, 7 Aralık'ta Filistin'de gözleri bağlı şekilde gözaltına alınan Fevzi Cuneydi'nin amcası Reşad Cuneydi de katıldı.
Etiketler : KUDÜS - - MİTİNGİ - ANKARA'DA - BİR - BAŞKA - GÜZELDİ - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları