KORKUT ATA’DA HALK EĞİTİM SERGİSİ

20-05-2014
Etimesgut Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisi, Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nin Fuaye ve Sergi Salonu’nda açıldı.

.

Serginin açılışını Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla ile Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel birlikte yaptılar. Açılışın ardından Başkan Demirel ve Kaymakam Atilla sergiyi gezerek Halk Eğitim Müdürü Kadir Tiryaki’den bilgi aldılar.

Başkan Demirel, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’yle ilçenin modern bir sergi alanına kavuştuğunu ifade ederek, “Okullarımız, halk eğitim merkezlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız bu tür sergi organizasyonlarını artık merkezimizin geniş ve modern salonlarında gerçekleştiriyorlar” dedi. Sergideki el emeği göz nuru eserleri yakından inceleyen Demirel, kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Sergide, halk eğitim merkezi kursiyerlerinin tezhip, ev mefruşatı, takı tasarımı, seramik, cam boyama, ipek oyası, kırk yama, makine nakışı gibi farklı branşlarda ürettikleri eserler yer alıyor. Sergi, 25 Mayıs’a kadar Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gezilebilecek.

Etiketler : KORKUT - ATA’DA - HALK - EĞİTİM - SERGİSİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları