KIZILCAHAMAM’A MİLLİ EMLAK’TAN MÜDÜRLÜK

01-10-2019
Türkiye genelinde yoğun bir çalışma programı uygulayan Milli Emlak Genel Müdürlüğü Başkent olması nedeniyle Ankara ve ilçelerine bir başka önem veriyor.

.
 Bu bağlamda Ankara’nın en büyük taşra ilçelerinden biri olan Polatlı’da daha önce şube müdürlüğü oluşturan Milli Emlak Genel Müdürlüğü ikinci şube müdürlüğünü Kızılcahamam’da faaliyete geçiriyor.
 
     Kızılcahamam Milli Emlak Şube Şefliği olarak yaptığı çalışmalarda personel azlığı, çalışma odalarının yetersizliği ve talebin fazla olması nedeniyle işler alabildiğince aksıyordu. Bu durumu yerinde inceleyen genel müdürlük yetkilileri ilçedeki Milli Emlak çalışmalarını şeflikten müdürlüğe terfi ettirerek önemli bir sorunu bertaraf etti.
 
    Bu arada ilçeye üç bilgisaray, yeterli eleman, eski otomobilin yerine yeni bir otomobil, mevcut çalışma odalarına ilaveten iki oda takviyesi yapıldı.
 
    MİLLİ EMLAK’TA REFORM HAREKETLERİ
 
 
    Milli Emlak Genel Müdürlüğü vatandaşların işlerinin daha kolay yürümesi ve devlet-millet ilişkilerinin geliştirilmesi adına bazı atılımlar yaptı. Buna göre eskiden olduğu gibi artık ihaleler aylar-yıllarca bekletilmeyecek. Genel Müdürlüğün yayınladığı bir tamimle ihalelerin en fazla bir ay zarfında yapılması sorunluluğu getirildi.
 
     Ayrıca genel müdürlük hazine arazilerinin m2 satış biriminin ( rayiç bedelinin ) belirlenmesi ile ilgili bazı araştırmalar yapıyor, buna göre araştırma olumlu sonuç verirse rayiç bedel daha önce yapılan ihale sonucuna göre değil, arazinin yer aldığı mevkiinin konumu,   ekonomik durumu, arazinin coğrafi alanda işgal ettiği yere göre yapılacak.
 
     Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Genel Müdür Tufan Büyükuzun; “Devlet millet için, millet de devlet için vardır; yapılan planlama ve çalışmalar bu anlayış içinde icra edilmelidir ”dedi.
 
     Hedeflerinin, milletin işini kolaylaştırmak, daha çok çalışmak, daha çok üretmek ve çağın gerekliliklerini en iyi şekilde hayata geçirmek olduğunu söyleyen Büyükuzun, özellikle kırsalda ev yapmak ve üretim yapmak isteyen vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak üzere ( genel müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda ) her türlü desteği vereceklerini, milletimizin işini kolaylaştıracaklarını, bu gerçeği hayata geçirmek için her türlü fedakarlığı yapmaktan asla kaçınmayacaklarını ifade etti. 

 KIZILCAHAMAM'A TABİAT PARKI YAPILABİLİR

    Ankara Meclisi Derneği Genel Başkanı ve BAŞKON Kurucular Kurulu Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol'un, Ankara'nın en son köyleri arasında yer alan Yukarıkese, Yukarıçanlı, Salın, Yağcıhüseyin, Belpınar, İyceler, Kavaközü, Güvem köylerini kapsayacak şekilde hazırladığı Tabiat Parkı Projesi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alındı. Bu konuda haber merkezimize bir açıklama yapan Genel Müdür Tufan Büyükuzun şunları söyledi: 

 "  Böyle bir projenin bölgeye yeni bir hayat vereceği kanaatındayım. Projeyi incelemeye aldık. Ankara'nın en son köylerine böyle bir projeyi hayata geçirmek bizim için büyük önem ihtiva etmektedir. Yakında bölgede bu manada bir inceleme yapıp projenin yer alması beklenen alana bizzat gidip incelemelerde bulunacağım. Hiçşüphe yok ki bu tür çalışmalar memleketimiz ve milletimiz için hayırlı olacaktır. Özellikle üretim ve verimliliğin arttırılması konusunda millet olarak hepimiz hassasiyet göstermemezi lazım. İnşaallah bu hayırlı projeyi hayata geçirir ve bu vesile ile hizmet alanımıza giren yeni bir çalışmayı devletimize kazandırmış oluruz."  

 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları