GENEL HABERLER

KIZILCAHAMAM TURİZMİNİ CANLANDIRACAK DEV BİR PROJE DAHA

06-01-2018
Ankara'nın bazı ilçeleri ve o ilçenin belediye başkanları (siyasetçileri) cilalı-boyamalı, yani göz boyayıcı işlerle kandırmaca oynarken Kızılcahamam'a bir yatırım daha geliyor.

.
KIZILCAHAMAM BÜYÜDÜKÇE BÜYÜYOR.  Bu satır belki başka bir anlam ifade ediyor. Yani büyümek derken hacim olarak ( yüzölçüm olarak ) değerlendirilmesin. Maalesef Kızılcahamam’ın arazi yapısı genişlemesine müsait değil. Bizim ‘ büyümekten ‘ maksadımız yatırımlar itibarı ile - projeler itibarı ile büyümedir. İlçeye bu alandan bakacak olursak Kızılcahamam büyüyor ve büyümeye devam edecektir.  
 
Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı içerisine yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Kızılcahamam Eğitim Merkezi'nin proje çalışmaları tamamlandı.
 
Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’in girişimlerinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda Soğuksu Milli Parkı içerisine yapılacak olan tesis için start verildi.
 
Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, önceki gün Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yaptığı görüşmeler ile Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Seyr-Et Restaurant üzerinde bulunan alana yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Kızılcahamam Eğitim Merkezi'nin projesi hakkında bilgi aldı.
 
Başkan Muhittin Güney , yaptığı açıklamada; Kızılcahamam'a büyük katkı sağlayacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Kızılcahamam Eğitim Merkezi'nin proje çalışmaları tamamlanarak yapılacak olan etütler ile kazmanın yakın zamanda vurulmasını bekliyoruz dedi.
 
Yapılacak olan projemizin teknik özellikleri şu şekilde;
 
DİN HİZMETLERİ EĞİTİM TESİS ALANI:
 
TOPLAM İNŞAAT ALANI: 10758 m²
 
220 KİŞİLİK YATAK KAPASİTESİ
 
250 KİŞİLİK KONFERANS SALONU
 
80 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK
 
TOPLANTI SALONLARI
 
YEMEKHANE
 
2. BODRUM KAT:
 
OTOPARK VE TEKNİK HACİM SIĞINAK: 1350.92 m²
 
1.BODRUM KAT:
 
OTOPARK VE TEKNİK HACİM SIĞINAK: 1251.08 m²
 
ZEMİN KAT:
 
HAVUZ VE YÖNETİM OFİSLERİ: 1562.79 m²
 
1. KAT:
 
HAVUZ TOPLANTI KONFERANS SALONU: 1493.44 m²
 
2.KAT:
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları