KİM Kİ HAKK VE HALK YARARINA HİZMET ETME GAYETİNDE OLURSA RİSK ALMIŞ DEMEKTİR
.
· Öyle bir zaman içerisindeyiz ki bazı şeyleri zaruret halinde yapıyoruz veya yapamaya zor-luyorlar. Yanlış anlaşılma korkusu zihnimizi değil yalnız tüm vücudumuzu sarmış durumda. Her an sanki gözlem altındasınız, sanki hayallerinizi, rüyalarınızı bile seyir altında tutuyorlar gibi geliyor. Böyle bir zamanda zirveye kulaç atma hesabı yapıyor, ilkeli, özverili ve hatta yaptığnız her şeyi Hakk ve halk için yapıyorsanız bile yine de vay halinize.
 
       Yaptığınız işin memleket ve millet yararına olması, Hakk için halka hizmet etme arzunuz kâfi gelmiyor demek istiyorum.
    Toplum mühendisliği yapma arzusu, insanımızın daha çok okuması, daha çok çalışması, daha çok üretmesi yolundaki gayretinin hedefine ulaşıp ulaşmaması konusundaki tereddüdü zihninde dramatik bir durum yaratıyor maalesef. 
    Her ne kadar kalkınma istidadında olan bir ülkenin vatandaşlarıysak da birçok alanda sıkıntılarımızı aşamadığımız gerçeğinden hareket ederek her türlü imkanımızı bir nevi seferberlik ilan ederek harekete geçirme istidamız  doğrultusunda düzdüğümüz kervan ilk yola çıkışından bu güne kadar önemli aşama kaydetmiş BAŞKON ( Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ) yaptığı açılım ve atılımlarla yoluna devam etmektedir. Elbette bu yolculukta bize yoldaş olan, gardaş olan bazı dostlar, bu kervanın yolunun şahsi menfaat duraklarına uğramayacağını; kin, intikam, hoşgörüsüzlük, fitnelik, ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyeceğini öğrenenler veya nefesi bu yüce hizmet davasına yetmeyenlerin kendi rızaları ile sakin ve münis bir şekilde ayrılmış olmaları doğal bir gelişme olarak nitelendirilmiştir. 
   Kaldı ki BAŞKON, öncelikle halkın içinden seçilerek- süzülerek belirlenmiş, Hakk ve halk yolcuları, hizmet erbabı insanlardan oluşan bir kuruluş olması hasebiyle ister istemez kültür seviyesi yüksek insanlardan oluşmuş, veyahut da bu çatı altında büyük gayret göstererek alanında büyüme, kültür ve sanatını geliştirme, hatta zirve yolculuğuna yönelme hamlesi olan arkadaşlardan oluşturulmuştur.
               BAŞKON HAMLECİ BİR KADRO HAREKETİDİR
     Hamleci, istikrarlı, birbirini seven ve itimat eden, karakterli, Türk-İslam ahlak ve adabı ile mücehhez, Hakk'a ve halka hizmet etme düşüncesi olan, dolayısıyla okuma ve okutma, çalışma ve çalıştırma ama en önemlisi de her alanda üretme esaslarına uygun hareket eden, bu manada bağıracak sesi olan, gerektiğinde avaz avaz bağırsa bile kimseyi rahatsız etmeyen, bir siyasi partinin mensubu olsa bile, her hangi bir düşüncenin sahibi olsa bile bunu teşkilat içinde kimseye yansıtmayan mükemmel insanlardan oluşan bir kadro hareketidir  BAŞKON.
         
   Bütün bu gerçekler çerçevesinde yola çıktığınızda biliyoruz ki işimiz kolay olmuyor. Maddi imkanlar zorluyor her şeyden önce. Dost bildiğiniz bazı menfaat perestler bile sizi yarı yolda bırakabiliyor maddeten bir menfaati söz konusu olmayınca. Bazıları da BAŞKON'un büyük düşünmesine, kısa süre zarfında önemli aşamalar kaydetmesine tahammül edemeyen çevreler varki maalesef kıskançlık krizine girip çeşitli tezvirat yapıyorlar. Mevla'ya şükürler olsun ki, o arkadaşlar; yediler, içtiler, çaldılar, çırptılar, memlekete-millete ihanet ettiler diyemiyorlar. Çünkü onlar bizim bu yoldaki aktimizi öyle veya böyle idrak etmişlerdir. Her şeye rağmen kendilerine teşekkür ederiz bu bile bir meziyettir. 
    İŞİN ZOR YÖNÜ DE BU YA ZATEN
   Birçok sivil toplum kuruluşu vardır kendi çapında hizmet veren. Bazı istisnalar hariç (Bunlar mensubu olduğu derneği kullanarak maddi imkan sağlarlar ) iyi şeyler yaparlar. Gerek Allah nezdinde gerekse kul nezdinde ve gerekse kültür ve sanat alanında yaptıkları ile insanlığa ışık tutarlar. Belki bu yapılanlar küçümsenebilir ama şayet BAŞKON gibi daha zor kavramlar üzerinde mütâlâ yapmaya kalkarsanız işte o zaman işiniz  zor demektir. Biliyor ve duyuyoruz ki, sırf Allah'ın rızası, milletimizin huzur ve refahı, köylümüzün,-çiftçimizin, işçimizin, esnaf ve sanatkarımızın, sanayicimizin daha  verimli hale gelmesini sağlamak, emeklilerimizin köylerine dönmesi ve üretim alanlarında verimlilik sağlamaları, Büyükşehir Yasası ile köylerin mahalle yapılması gibi risk alan Başkent Ankara ve Anadolu ( BAŞKON ) elbette bazı sıkıntılara göğüs germek zorunda kalacaktır. Biz bunu bilerek yola çıktık ve Allah'ın izni ile Anadolu insanının HASLETİNİ sinemizde barındırarak, çıktığımız bu zor yolculuktan değerli önce Cenab-ı Hakk ve sonra da değerli dava arkadaşlarımız ile bu hayırlı ve yolculuğumuzu sürdüreceğiz.
     Ancak şu kadarı var ki, sizlere-herkese ihtiyacımız var. Lütfen kendine güvenen, içinde Allah sevgisi olan, halkına hizmet etmeyi Hakk'a hizmet kabul eden, hayata yeniden tutunmak isteyen ve bu yolculuğu ulvi bir yolculuk olarak gören herkesi BAŞKON ailesinin bir bireyi olmaya davet ediyoruz.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • Soner kafadar tarafından 2017-03-11 12:48:57 tarihinde yazıldı.
    basın konseyine üye misiniz?

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları