KAZAN’DA LİSELER ARASI YÜZME YARIŞMASI YAPILDI

24-05-2016
Kazan Belediyesi liseler arası yüzme yarışı düzenledi. Kazan Belediyesi Yüzme Havuzu’nda ilki düzenlenen yarışmaya tüm okullardan erkek ve kız öğrenciler katıldı.

.
       Toplam 50 öğrencinin yer aldığı yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi. Öğrenciler ödüllerini Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceylan ve Cengiz Gevrek, Orhan Yazıcı İlçe Emniyet Müdürü Murat Sansar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz’un elinden aldı.  
       Kazan Belediyesi Yüzme Havuzunda liseler arası kadın ve erkek kategorilerinde de yüzme yarışması düzenlendi. Öğrencilerin kıyasıya mücadelesine sahne olan yarışmalar gruplar halinde düzenlendi. Kazan’da ilk kez düzenlenen yarışmaya öğrenci velileri de büyük ilgi gösterdi. Tribünden çocuklarını destekleyen veliler en az çocukları kadar heyecanlıydı. Gün sonunda kadınlar kategorisinde Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ceren Şener birinci, , Hakan Güvençer Fen Lisesi öğrencisi Beyzanur Ercan ikinci, Fatih Meski Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Nur Yüksel  üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise Akıncı Anadolu Lisesi öğrencisi İsmet Hellimoğlu birinci, Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülbaki Alışkan ikinci ve yine aynı okuldan Burak Alagöz üçüncü oldu. Yarışmada derece yapan öğrencilere katılım belgesi verilirken ayrıca yüzme havuzu bir ay ücretsiz oldu.
“Bizim yaşıtlarımız kepçe oyuklarında dere yataklarında yüzmeyi öğrendi” diyen Belediye Başkanı Lokman Ertürk “Gençlerimiz bu konuda çok şanslı. Kazan’a iki olimpik yüzme havuzu var. Ankara’da olmayan güzellikler bugün Kazan’da gençlerimizin hizmetine sunulmuş. Yaz, kış faydalanabilecekleri bu hizmetler yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için birer nimet. Hızla büyüyen ve gelişen Kazan’ımızda en büyük hedeflerimizden birisi de sporda büyük başarılara imza atmak. Spora ve sporcuya olan desteklerimiz her alanda devam ediyor. İnşallah bu havuzlarda Türkiye’ye olimpiyat heyecanı yaşatan sporcular yetişir. Yarışmaya katılan tüm sporcularıMIZI tebrik ediyorum” dedi. 
 
Etiketler : KAZAN’DA - LİSELER - ARASI - YÜZME - YARIŞMASI - YAPILDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları