GENEL HABERLER

KAZAN KAYMAKAMI AKSAKAL: OKUYAN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ

20-03-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) ‘ dan kalabalık bir heyet Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal'ı ziyaret etti.

.
 Kaymakam Aksakal kabulde yaptığı konuşmada eğitimin önemin ve üretimin önemine değinerek “ Okuyan nesiller yetiştirmek durumundayız, pek tabii ki çalışmak ve üretmek de çok önemli “ dedi.
 
   Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu heyetinin kapıda karşılayan Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal’ı ziyarette bir konuşma yapan BAŞKON Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol “ Konfederasyonumuzun önemli hedefleri var; bunların başında okumak, çalışmak ve üretmek gelir. Bu manada yaptığımız çalışmalarımızı - hazırladığımız projeleri hükümet yetkililerine sunuyoruz. Bu manada hükümetle iş birliği içindeyiz “ dedi.
    Ben esasen Türk - İslâm mefkuresine müstenit olarak yetiştim. Ancak aramızda her görüş ve  düşünceden arkadaşlarımız var. Bu anlamda birlik ve dirlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz “ dedi.
     Mahalli idareler konusunda da görüş ve düşüncelerini açıklayan Mehmet Akyol konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Biz Büyükşehir Belediye Yasasına karşı çıktık. Bu çıkışımızı sürdürüyoruz. Çünkü bu yasa ile köylerimizin mahalle yapılması ile birlikte önemli olumsuzluklar zuhur etti. Öncelikle köyden şehre göç ivme kazandı. Köyde yaşamak, ev yapmak, hayvancılık yapmak zorlaştı. Köy odalarımız, köy konaklarımız, meralarımız, köy tüzel kişiliğine ait gelir getirici bağlar-bahçeler belediyeler tarafından alındı. Her şeyden önce bizim için köy demek hürriyet demektir ki hürriyetimiz elimizden alındı. Bütün bunlar dikkate alındığında ister istemez üretim alanları daraldı. Sonuç olarak sapı-samanı, eti, tarım ürünlerini ithal etmek durumunda kaldık. Bir noktada biz bu konularda yaptığımız araştırmaları rapor edip hükümetimize aktarıyoruz ve millet ile devlet arasında köprü görevi yapıyoruz. “
 Akyol’dan sonra bir konuşma yapan Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal ise şunları söyledi:
 
“ Böylesi bir Konfederasyonu ağırlamaktan memnuniyet duydum. Her şeyden önce belirtmek isterim ki, toplumun bilinçli olması lazım. Esnaf, iş adamı, zanaatkar toplumun her kesiminin daha müreffeh bir Türkiye için çalışması lazım. Esasen Türkiye için bizlerin ne yaptığı çok önemlidir. Bu noktada STK ların fonksiyonu ortaya çıkıyor. Toplumu şekillendirmede sivil toplum kuruluşlarının önemi son derece önemli. 15 sene öncesine kadar daha ileriyiz. Örneğin, halk bir dere yatağının kullanımını veya diğer kamu mallarının kullanımında devlet millet ayrımı yapmadan herkesin birlikte hassasiyet göstermesi ve birlikte çalışması gerektiğinin farkında. Toplumsal yapı için eğitim, aile ve çevre çok önemlidir. 
     Esasen okuyan nesiller yetiştirebilmek çok önemli. Eğitimi tamamlamış, okuduklarını hayatına tatbik edebilen ahlaklı, prensip sahibi nesiller yetiştirmeliyiz, toplumumuzun bilimde ileriye gitmesi çok önemli, dış mihrakların hesaplarını birlikte ve bütünlükle bertaraf edebiliriz. Bu minvalde toplum ve devlet bütünleşmesini sağladığımız zaman aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. “ Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Kaymakam Engin Aksakal BAŞKON heyetini kapıya kadar uğurladı ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları