GENEL HABERLER

KAZAN'DA BİLİM FUARI AÇILDI

05-06-2015
Kazan ilçesinde, "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı" ve “Sosyal Yardımlaşma Projeleri” çerçevesinde ülke genelinde seçilen projelerin sergilendiği bilim fuarı ve projeler festivali açıldı.

.
Kazan Şahin Orta Okulu’nda düzenlenen festivale Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Kaymakamı Murat Duru’nun eşi Elif Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Göktaş ile öğrenciler katıldı.
Konuşmasında TAİ yönetimine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “TAİ sadece savunma sanayi ve havacılık noktasında değil her yerde sorumluluklarını yerine getiren gerçekten de Kazanın eğitim hayatına da çok büyük katkılar sunan ve bu konuda bizimde gururumuz olan bir kuruluşumuzdur” dedi.
Kazandaki eğitim noktasındaki gelişmelerin heyecan verici olduğunu belirten Ertürk, “Bilime verdiğiniz değer ve katkılarınızla ortaya çıkardığınız eserlerle gurur duyuyoruz. Öğrendiğiniz bilgileri uygulayarak ve pekiştirerek bilim insanı ve birer bilge olmanız ve yetişmenizi dilerim. Bizim eğer yeryüzünde toplumsal olarak başarıya gitmemiz gerekiyorsa gerçekten bunu bilimsel araştırma, yetenek ve gözlem olarak bizim kendi eğitim kurumlarımıza ve gençlerimize bu alışkanlığı vermemiz gerekiyor” diye konuştu. 
Fuarda öğrencilerin yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalar, LÖSEV kardeş okullar projesi, bir sınıfın bir yetim kardeşi var projesi, Türkiye değer ödüler projesi, görsel sanat sergisi yer aldı. LÖSEV eğitim uzmanı Ceren Gökdemir, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’e destek ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi. Açılış sonrası fuarı gezen Ertürk ve davetliler öğrencilerin yapmış olduğu “Piezo Kontrolü Deprem Sensoru” robotunu inceleyerek detaylı bilgi aldılar. 
 
Etiketler : KAZAN'DA - BİLİM - FUARI - AÇILDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları