GENEL HABERLER

KAZAN'DA ANNELER GÜNÜ NEDENİYLE OSMANLI RÜZGARI ESTİ

10-05-2015
Kazan Belediyesi tarafından düzenlenen Anneler gününde Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan Osmanlı ve Selçuklu Dönemi Türk kadını kıyafetler sergilendi. Profesyonel mankenler tarafından sergilenen kıyafetlere ilgi yoğun oldu.

.
     Kazan Aile Yaşam Merkezi Salonunda düzenlenen Anneler Günü programına Belediye Başkanı Lokman Ertürk, eşi Meral Ertürk, Kaymakam Murat Duru’nun eşi Elif Duru ve yüzlerce kadın katıldı. Belediye Başkanı Lokman Ertürk “Sadece bugün değil her gün anneler günü bizim için. Anneler bizim en değerli varlıklarımız” dedi. 
     Kazan Belediyesi tarafından düzenlenen anneler günü programında Kazan’da ilk defa mankenler sahne aldı.  Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından “Kınalı Gelin” koleksiyonundan örneklerin sergilendiği kıyafetler ve kıyafetler üzerine takılan takılar hem ilgi çekti hem de seyircilerden büyük alkış aldı. Profesyonel mankenler tarafından sergilenen kıyafetler, Osmanlı ve Selçuklu dönemi Türk kadını ve Saray kadınlarının ihtişamını yansıttı. 60’dan fazla kıyafetin sergilendiği defile, salonu dolduran yüzlerce kadın tarafından büyük beğeni ile izlendi. 
 Kazan Halk Eğitim Merkezi tarafından kurs gören annelerin yaptığı el emeği göz nuru ürünlerinde sergilendiği anneler günü programında  Ankara’nın yerel ses sanatçılarından Şerife Çalıkıran türküleriyle anneleri coşturdu. 
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları