GENEL HABERLER

KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ ÖMER İÇİN YOLLARA DÜŞTÜLER

22-08-2016
İDRİS YAVUZ CENGİZ ŞEHİT ÖMER İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ Bu millet kadar kadirşinas bir başka millet bulunamaz. Memleketine de, milletine de, gazisi ve şehidine de sahip çıkmasını biliyor vesselam.

.
İDRİS YAVUZ CENGİZ ŞEHİT ÖMER İÇİN EKİBİYLE YOLLARA DÜŞTÜ

Bu millet kadar kadirşinas bir başka millet bulunamaz. Memleketine de, milletine de, gazisi ve şehidine de sahip çıkmasını biliyor vesselam. İşte buna bir örnek: Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz beraberindeki heyetle birlikte kahraman şehidimizin kabrini ziyaret edip dua okumak için Ankara'dan Niğ'denin Çukurkuyu Beldesine gittiler.  

 

 

 

 

 

 

   15 Temmuz kalkışmasına karşı koyan, baş kaldıran dolayısıyla bu hareketin kahramanlarından merhum Assubay Ömer Halis Demir  ihtilal kafalıların melun kurşunları ile şehit olmuştu. Belki o acı ve unutulmaz günlerin bazı yönleri belki de hatırlanmayabilir.  Ancak bir unutulmayan vardı, o da büyük bir kahramanlık örneği gösteren Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde dünyaya gelip askerlik hizmetini yaparken şehit olan Ömer Halis Demir'di.    

   Türkiye'nin kahraman evladı farklılık yaratarak şehit olan rahmet-i rahman Ömer Halis Demir'i,ezelden beri kahramanlık ve vatanperverlik örnekleri göstermiş, milliyetçi-mukaddesatçı bir lider olan Başkent Ankara Dernekleri Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz federasyonun diğer mensupları ile birlikte şehidimizin kabrine ulaştılar... Evet Ankara'dan taa Niğde'nin Bor ilçesi Çukurkuyu Beldesi.. Neredeeen nere !.. 

     İşte milliyetçilik bu, vatanperverlik bu, vatanına milletine sahip çıkan ve bu yolda can veren şehidine sahip çıkma duygusu bu. 

   Bu vesile ile biz de, Başkent Basın Yayın ve Enfermosyan kuruluşu olarak Başkent Ankara Dernekler Federasyonu  Başkanı sayın İdris Yavuz Cengiz ve birlikte gittikleri tüm arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyor, böyle bir faaliyete imza attıkları için kutluyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. 

 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları