KAHRAMAN KAZAN'DA HAYIR VERECEK KİMSE KALMADI

16-04-2017
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Etürk ev ev, köy köy, mahalle mahalle, dükkan dükkan gezerek referandum için EVET oyu istedi. Başkan o kadar çok çalıştıki needeyse Kahramankazan'da HAYIR oyu verecek vatandaş bırakmadı. Buna rağmen başkan ilçeden % 73 EVET bekliyor. Tabii en büyük emeli reko kırmak. Bakalım arzusu yerine gelecek mi?.

.

Ertürk sanayi ve otobüsçü esnafıyla buluştu

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, halk oylaması çalışmalarını sürdürüyor. 34 bin 700 seçmeni bulunan Kahramankazan’da 30 binin üzerinde seçmenle bir araya gelen Ertürk, son olarak sanayi ve özel halk otobüsü esnafını ziyaret etti.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, referandum çalışmaları kapsamında sanayi esnafıyla bir araya geldi. Kahramankazan Sanayi Sitesi’ndeki esnafları tek tek gezen Ertürk, yakından ilgilendiği esnafların sorunlarını dinleyerek fikir alışverişinde bulundu. Halk oylaması konusunda esnafın nabzını tutan Ertürk, AK Parti’nin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” teklifi hakkında bilgi vererek, neden bu sisteme “evet” denilmesi gerektiğini anlattı. 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının Türkiye tarihinin en kritik seçimi olacağını ifade eden Ertürk, 16 Nisan’da milletin sandığa giderek anayasa değişikliği ile ilgili son sözü hep beraber söyleyeceğini kaydetti.

 

“Evet” diyerek oyunu bozalım

Karar verirken kısır çekişmeleri, ideolojik ayrışmaları, düşünce farklılıklarının bir kenara bırakılması gerektiğinin altını çizen Ertürk, şöyle konuştu:
“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet demek, ülkedeki çift başlı yönetimi, her an krizlere gebe olan bu sistemi sona erdirecek. Referandumda ‘hayır’ diyenlere saygımız var,  ancak PKK, FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin, Türkiye düşmanlarının ‘hayır’ dediğini unutmayalım. Tüm vatandaşlarımızın ellerini vicdanlarına koymalarını ve bu gerçeği düşünerek oy vermelerini istiyorum. Gerekçeniz ne olursa olsun ‘hayır’ dediğiniz de, kimlerle aynı safta olacağınızı bilmenizi istiyorum. Bunun için evet diyerek bu kirli oyunu bozmalıyız.”

Otobüslere evet afişi

Ertürk daha sonra ise Kahramankazan Ankara arasında toplu taşım yapan özel halk otobüsü esnafıyla bir araya geldi. Otobüs şoförleri buluşma sırasında araçlarının önlerine “evet” yazılı afişler astı. Ertürk, “Toplu taşıma hizmeti veren esnafımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Gördüğünüz gibi esnafımız kararını çoktan vermiş ve ‘evet’ diyorlar. 15 Temmuz’da kurşuna nasıl olduysak set, 16 Nisan’da kararımız evet” diye konuştu. 

Etiketler : KAHRAMAN - KAZAN'DA - HAYIR - VERECEK - KİMSE - KALMADI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları