GENEL HABERLER

KADINLAR MATİNESİNE YOĞUN İLGİ

20-03-2014
Yenimahalle Belediyesi’nin yedincisini düzenlediği ‘Kadınlar Matinesi’nde’ eğlence doruğa ulaştı.

.

Salonu hıncahınç dolduran kadınlar, felekten bir gün çalarak bütün dertlerini bir köşeye bıraktı. Kadınlara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar eşi ve torunuyla birlikte eşlik etti.

Kadınları günlük dertlerinden ve yorgunluklarından bir nebze de olsa uzaklaştırmak için düzenlenen kadınlar matinesi, Yenimahalleli kadınlardan tam not alırken, yeni dostluklarında başlamasında da büyük adres oldu.

“Çok yol katettik”

Yaşar, “Eşimle ve torunumla beraber aranızda olmaktan onur duyuyorum. Sizlerin daha huzurlu yaşaması için çabalıyoruz. Yenimahalleli kadınlarımızla çok önemli bir yol katettik. Bugüne kadar 19 YENİMEK kursunu sizler için açtık. Kurslarımızda kadınlarımız gördükleri eğitimle ekonomik özgürlüklerini kazanmaya başladı. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Bunu unutmamalıyız. Siyasi görüşü ne olursa olsun, oy verdi, vermedi diye ayrım yapmıyorum, her vatandaşımı eşit derecede kucaklıyorum. Bu saatten sonra bu treni durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.

Yenimahalle’de eğlence zirvede

Matinede, uzun halay konvoyları kurarak pisti boş bırakmayan Yenimahalleli kadınlar, bir günlerini gönüllerince eğlenerek geçirdi. Birbirini tanımayan 500 kadın, 4 saat boyunca kaynaşarak yeni dostluklara başlangıç yaparken, şarkılara ve türkülere son ses eşlik etti.

Etiketler : KADINLAR - MATİNESİNE - YOĞUN - İLGİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları