GENEL HABERLER

KADINA YÖNELİK ŞİDDET İLE MÜCADELEDE KEÇİÖREN’DEN BÜYÜK DESTEK

14-04-2014
Keçiören Belediyesi Kadın Danışma Merkezi kadınlara, şiddetle mücadele konusunda ihtiyaç duydukları her konuda ücretsiz destek sağlıyor.

.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından AB ve BM Nüfus Fonu’nun teknik desteği ile 2008 yılında başlatılan projenin Başkent Ankara’daki ortağı Keçiören Belediyesi oldu. Bu çerçevede Kadın Danışma Merkezi Aralık 2010 tarihinde hizmet vermeye başladı.

2 BİN 451 BAŞVURU YAPILDI

Kadınlara bilgilendirme ve yönlendirme, psikolojik ve hukuksal destek veren Kadın Danışma Merkezi, bin 981’i telefonla, 470’i yüz yüze yapılan toplam 2 bin 451 başvuruyu sonuçlandırdı. Başvuranlardan bin 100’üne telefonla, 214’üne ise yüz yüze bilgi verilerek yönlendirmede bulunuldu. Başvuran 193 kadına psikolojik, 407 kadına hukuksal destek veren Danışma Merkezi, iş bulma talebiyle yapılan 102, ayni nakdi yardım için yapılan 524 başvuruyu da sonuçlandırdı.

ŞİDDETE DUR DEMELİYİZ

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye’de en yaygın sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddete “dur” demek amacıyla sorumluluk aldıklarını belirterek “Kadın Danışma Merkezimiz kadınlarımıza her türlü desteği veriyor. Ayrıca kadına karşı şiddetin önlenmesine destek vermek amacıyla 400 kadınımızın katıldığı bir seminer düzenledik. Şiddetin her türlüsünün zarar ve şer getireceğini halkımıza hatırlatmanın boynumuzun borcu olacağına inandık” dedi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları