GENEL HABERLER

K.KAZAN'dan İhtiyaç sahiplerine “Alışveriş Kart” desteği

31-05-2018
Para yerine geçiyor, istedikleri ürünleri alabiliyorlar

.
Kahramankazan Belediyesi, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ilçedeki yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sürdürdüğü “Alışveriş Kart” ve gıda yardımı dağıtımı uygulamasına hız verdi. Para yerine geçen “Alışveriş Kart” verilen ihtiyaç sahipleri, anlaşmalı marketlerden istedikleri ürünleri alabiliyor.
 
Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor. Belediye ekipleri, ilçedeki yoksul, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sürdürdüğü “Alışveriş Kart” ve gıda yardımı dağıtımı uygulamasına hız verdi. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine anlaşmalı marketlerden istedikleri ürünleri alabilmeleri için içerisinde para yüklü olan Alışveriş Kart’lar veriliyor. Aileler böylece istedikleri ürünleri satın alabiliyor. Ramazan ayının başlangıcından bu yana 1500’e yakın vatandaşa “Alışveriş Kart” verilirken, ekipler bu hizmeti yılın tamamı boyunca sürdürüyor.
 
Para yerine geçiyor
 
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, başkan seçildiği 2004 yılından bu yana ilçedeki ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşları hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını söyledi. Ertürk, “Kahramankazan’da 53 bin nüfuslu bir aileyiz. Ailemizin hiçbir üyesini yalnız bırakmıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi aile ve vatandaşlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ anlayışını kendimize rehber edinerek bu alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onlara sürekli olarak yardımcı oluyoruz, onların sıkıntısını giderebilmek bizim en büyük kazancımız. Para yerine geçen Alışveriş Kart aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız marketlerden istedikleri ürünü alabiliyor. Yine gıda yardımı dağıtımlarımız da sürüyor” diye konuştu.
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları