İYİ PARTİ’DE GÖRDÜĞÜM EKSİKLİKLER VE AKSAKLIKLAR
.

İYİ PARTİ’DE GÖRDÜĞÜM EKSİKLİKLER VE AKSAKLIKLAR

                İYİ Parti denilince hiç şüphe yok ki zarafet, incelik, naiflik, terbiye ve ahlak-adap geliyor insanın aklına. Partinin genel başkanının bir kadın olması bu iyi düşünceleri biraz daha güçlendiriyor. Ancak bazı tespitlerim var ki, sanırım benim bu uyarılarım dikkate alınır ve olumsuzluklar bertaraf edilir.

     İYİ Parti’nin Ankara İl Teşkilatının açılış programına katıldık. Katıldık diyorum çünkü yanımda bir AK Partili vardı bir de bürokrat arkadaş… Onlar açılışın yapıldığı merkeze girmeyip dışardan seyirci olarak kaldılar.

   Açılış çok kalabalıktı. Bir miting havası sezinledim. Genel Başkan ve kurmaylarının duruşunu, hal ve hareketlerini beğendim. Sayın Akşener ‘ in etrafına gülücükler dağıtması, şefkatli bir ana gibi davranış biçimi sergilemesi hoşuma gitti.

    Konuşmasında dikkatimi çeken ir husus oldu; bazı kelimeleri uzun uzadıya çekerek konuşuyor. Mesela, “ Bu memlekette herkes iyiii olmalıdır “ gibi; mesela sayın cumhurbaşkanııııı halkın sesine kulak vermiyooooor gibi. “

    Buna benzer bazı aksaklıklar ve eksiklerin dışında konuşmasını çok beğendim. Yılların ötesinden gelmiş bir siyasetçinin izlerinin olduğu her halinden anlaşılıyordu. Hatta daha önceden tanıdığım sayın Meral Akşener’in siyasi söylemleri, hal ve hareketleri ile, sahne hakimiyeti ve insanlar üzerinde (olumlu ) psikolojik baskı oluşturacağı kanaatı hasıl oldu bende.

               İYİ PARTİ İÇİN TEHLİKE OLABİLECEK UNSURLAR

    İYİ Parti'den 3 arkadaşla karşılaştım bir lokantada yemek yerken. Konuşmalarından İYİ Partili olduklarını tahmin ettim. Masalarımız yanyanaydı. Yemeğimi yeyip hesabımı ödedikten sonra izin isteyip onların masasına gittim. Onlar da buyur ettiler ve oturdum. İleri geri konuşurken ağızlarından çıkan lafların edep dışı veya argo cümleler olduğunu görünce dayanamayıp şöyle dedim: " Siz İYİ Partili olabilirsiniz ama sanmıyorum İYİ Parti sizler gibi insanlardan oluşsun. Toplum yararına hizmet için yola koyulan her vatandaşın mutlaka eline, diline, beline dikkat etmesi lazım. Ağzınızdan çıkan cümleleri size yakıştıramadım, siz İYİ Partili olamazsınız veya İYİ Parti benim umduğum gibi bir kuruluş değil."

   Akılları sıra haklı çıkmaya başladılar. Kendilerini savunma yolunu tercih ederken bile söylemlerinde hata yapmaya veya daha naif deyimler varken kaba sapa söylemlerde bulunmaya başladılar. Örneğin aralarından biri İYİ Parti Genel Başkanı için " Akşener Hanım " dedi.

    İş inada gelmişti ve hemen müdahale ettim: " Bak siyasi söylemlerdeki kuralları bile bilmiyorsunuz, siz madem ki İYİ Partilisiniz o halde ' Sayın Genel Başkanımız ' diye hitap etmeniz gerekir, kusura bakmayın ama bunları öğrenmeden piyasaya çıkarsanız partiye zarar verirsiniz, hatta siyaset sahnesinde yer alsanız bile başarılı olamazsınız " dedim.

     İY Parti için bana göre iki tehlike vardı, bu İYİ Partili arkadaşları gördükten sonra üç tehlike tespit ettim. Tehlikenin birincisini aktardım, diğer ikisi ise şöyle…

1-      Koray Aydın Teşkilat Başkanı için yanlış isim.

2- Başkanlık divanında yer alan 12 isimden 7'sinin eski MHP'li olması şık olmadı. Çünkü..

3-Çünkü İYİ Parti ancak merkez parti konumunda olursa beklenileni verebilir, başarılı olur.

    Ayrıca MHP'den gelenlerin mutlaka ama mutlaka eğitilmesi ve mülayim bir yapı içine derdest edip naif bir duruma getirilmeleri lazım. Yoksa İYİ Parti bir revizyondan geçmezse şimdiki hali ile çok büyük sıkıntılarla karşılaşır veya umduğunu bulamaz.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları