GENEL HABERLER

İyi Parti'nin genel başkan yardımcıları belli oldu

26-10-2017
Genel Başkan Yardımcıları belirlenirken hem yöresel durumlar, hem de fikri mülahazalar değerlendirilmeye alındı. MHP Ankara Eski Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Erdem Kurucular kurulu Üyeliğinden sonra Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.

.

     İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başkanlık divanı üyelerini belirledi.

Partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir otelde toplantı yapan Meral Akşener, belirlediği 12 kişilik başkanlık divanı üyelerini açıkladı.

Genel Başkan Yardımcıları şu isimlerden oluştu:

"Ahmet Ersagun Yücel, Ayfer Yılmaz, Aytun Çıray, Dursun Müsavat Dervişoğlu, Durmuş Yılmaz, Hayrettin Nuhoğlu, Koray Aydın, Mustafa Erdem, Şenol Bal, Şule Ünlü Doğan, Ümit Özdağ ve Vedat Taylan Yıldız."

AKŞENER GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Bilkent Otel’de yapılan toplantıda, kurucular kurulu genel başkan olarak oybirliği ile Meral Akşener’i seçti. Akşener parti tüzüğüne göre “kurucu genel başkan” sıfatını alırken, ilk dönem hariç 3 dönem genel başkan seçilebilecek. Parti tüzüğündeki 3 dönem kuralının genel başkan için de konulması dikkat çekiyor.

GENEL İDARE KURULU VE MERKEZ DİSİPLİN KURULU BELİRLENDİ

İyi Parti’de Meral Akşener'in Genel Başkan seçilmesinin ardından Genel İdare Kurulu (GİK) 60, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) da açıklandı.İşte GİK ve MDK'da yer alan o isimler:
Bugün 13:30 TSİ

 

Etiketler : İyi - Parti'nin - genel - başkan - yardımcıları - belli - oldu -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları