GENEL HABERLER

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, KORKAKLAR DA CESURLAR DA ECELİ GELİNCE ÖLÜR

06-03-2018
İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF.DR. MUSTAFA ERDEM, BAŞKON’DAN GELEN HEYETİ KABULÜNDE YAPTIĞI KONUŞMADA ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ. BİRİLERİNİN ‘ EY YOLCU DUR ! ‘ DEMENİN ZAMANININ GELDİĞİNİ SÖYLEYEN ERDEM, “ YOLUMUZA TAKOZ KOYANLAR VAR, ANCAK BİZ KUTSAL BİR DAVA İÇİN YOLA ÇIKTIK, BU YOLDAN ALLAH'TAN BAŞKA KİMSE BİZİ DÖNDÜREMEYECEKTİR “ DEDİ.

.
     Mustafa Erdem özet olarak şunları söyledi:  “Biz milletimizin huzur ve selameti, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ilkesi çerçevesinde bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuğun kolay olmayacağını biliyorduk. Bu nedenledir ki risk almak durumundaydık. Bunun için de cesur ve kararlı olmak gerekiyordu. Bu istikrarlı düşünce yapısı çerçevesinde hareket ettik ve Allah’a şükür zorlukları yendik. Bir başka husus ise toplum korkusu malumunuz. Toplumumuz öylesine korkutulmuş ki İYİ Parti’ye gönülden  bağlı olanlar bile partili olduğunu söylemekten imtina ediyorlar. Zaten genel manada görülüyor ki, bir       “  korku toplumu “ oluşturulmuş durumda. Ancak bu böyle gitmez, gitmeyecektir. Zira bu hareket korkusuzlar hareketi haline gelmiştir.
 
     Aslına bakarsanız 1946’lı yalları yaşar haldeyiz. Milletimiz top yekun bu gerçekleri görüyor. Hatta AK Partili kardeşlerimiz bile. Tek adam olma hevesi ile yola çıkanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Buna halkımız da rıza göstermeyecek , Cenab-ı Hakk da yardımcı olacaktır. Çünkü bunlar istismarcılığı alabildiğine icra ediyorlar. Bu gidiş bir yere kadar hükümranlığını sürdürebilir. Hem İslam’dan söz edeceksiniz, hem din istismarcılığı yapacaksınız, hem de seçimlerle ilgili usulsüzlükler yaparak milleti kandıracaksınız !.. Bu böyle gitmez. Bir beşerin putlaşmasına milletimiz izin vermez.
 
     Siyaset uğruna, oy uğruna bu toplumu böldüler, biz İYİ Partililer olarak milletimizle omuz omuza verecek ve başlatmış olduğumuz ‘onarım’ harekâtanı gerçekleştireceğiz. Unutulmasın ki her gecenin bir sabahı vardır; yağmurlar yağdıkça topraktaki yarıklar kapanır. Kader mahkumu gibi celladın elinden kurtulmak için çırpınanlar bilmiş olsunlar ki İYİ Parti’nin gayretli çalışmaları, milletimizin azim ve iradesi ile kurtuluşunu gerçekleştirecektir. Biz korkmuyoruz, unutulmasın ki “ Korkaklar da, cesurlar da eceli gelince ölür.”
 
    Hani derler ya ‘ kalpten kalbe bir yol vardır ‘  diye.. Biz milletimizle böyle bir bağ oluşturduk. Dolayısıyla halkımızla başlattığımız bu hareket er veya geç zafere ulaşacaktır. Zaten kamuoyu yoklamaları da bunu gösteriyor. Gerçi bazıları kamuoyu yoklamalarında İYİ Parti’yi olduğu yerden çok aşağılarda gösteriyorlar ama hiç de öyle değil. Biz de çeşitli şirketlere kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz, şu an itibarı ile Allah’a şükür % 20 bandını aşmış durumdayız. Esasen çok daha yükseklerdeyiz ama şimdilik bu sonucu vermekle yetinelim . Zaman içinde sizlerin ve milletimizin azim, irade ve desteği ile çok daha yükseklerde bir oy potansiyeline sahip olduğumuzu herkes görecektir. İY Parti hareketi Hakk için yapılan bir halk hareketidir ve mutlaka muvaffak olacaktır.
 
    Biz her türlü riski göze alarak bu yola baş koyduk. O halde milletimize diyoruz ki “ Tutun elimizden ! “  Zorlukların üstesinden hep birlikte gelelim. Ve çıkmış olduğumuz bu yolculukta zafere birlikte ulaşalım.”
 
    Buluşmada Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel Başkanı Mehmet Akyol da kısa bir konuşma yaptı. BAŞKON’un gayri siyasi bir yapısının olduğunu söyleyen Akyol, biz tüm partilere aynı ölçüde yaklaşım gösteriyoruz. Aramızda her partiden, her görüşten  arkadaşlarımız var. Ben BAŞKON Genel Başkanı olarak burada kendi görüşlerimi, hatta bir gazeteci-Yazar olarak tespitlerimi aktarmak istiyorum. İYİ Parti zor şartlar altında kurulmuş olmasına rağmen iyi bir çıkış yakalamıştır. Bu da gösteriyor ki ülkemizin geleceğinde etkili bir olacaktır. Ben Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği’nin kurucu genel başkanıyım; yurt genelinde arkadaşlarım var. Onlardan diğer partilerle olduğu gibi İYİ Parti ile ilgili bilgiler de alıyorum.  Tespitlerime göre Trakya’da, Ege ve Akdeniz havalisinde önemli bir aşama kaydedilmiş durumda. Ancak çok önemli olan İç Anadolu’da başarılı olmak. Çünkü Orta Anadolu insanı genel manada Müslüman Türk milletinin özünü oluşturur. Hatta şöyle diyebiliriz; “ İç Anadolu illerinde seçimi kazanamayan siyasi kuruluş başarılı olamaz. “
 
     Tabii sayın başkanın ifadesi ile genel manada bir korku var. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz ve OHAL kapsamında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Birazcık falso versek sıkıntılı bir tablo ile karşılaşacağımız muhakka. Biz de BAŞKON’a bir zarar gelmemesi için gayet temkinli ve hatta sabırlı davranış içinde hareket ediyoruz. Şahsen ben, İYİ Parti’nin beklenilen ve tahmin edilenden çok daha fazla performans göstereceği ve başarı sağlayacağını düşünüyorum. İnşaallah memleketimiz ve milletimiz için hayırlı olur. “
 
  BAŞKON Genel Başkan Vekili-Başkent Ankara ve Anadolu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı  Av.Nazım Orhan da yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “ Ben aslında Sosyal Demokrat bir yapıya sahibim. Genç Parti’den milletvekili adayı oldum. Ankaralı olmam hasebiyle de Ankara siyasetini ve hatta Türkiye geneli politikasını takip ediyorum. CHP’ye oy veriyordum, ancak görüldü ki bu parti bizim düşüncemizde insanların fikirlerine cevap verecek nitelikte değil. İYİ Parti’nin kurulması bir ihtiyaçtan doğmuştur. Merkezde böyle bir partinin kurulması zaten bekleniyordu. Dolayısıyla bir noktada zaruri olarak kurulması gerekiyordu ki öyle oldu.   Ben de şahsen İYİ Parti’yi destekliyor, çalışmalarını, düşüncelerini beğeniyorum. İnşaallah memleket ve milletimiz için hayırlı olur.”
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • yabanabatlı tarafından 2018-03-16 13:47:06 tarihinde yazıldı.
    Mehmet bey, Hemşehrimiz Prof Dr Mustafa Erdem bey sizin ziyaretinizin ardından İYİ PARTİYİ bırakmasına hiççççç yorumunuz yooookkkk ????????

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları