GENEL HABERLER

İşte Altındağ, işte kadınlar

07-03-2014
Her yıl birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Altındağlı kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nü yine kendilerine yakışır bir törenle kutladı.

.

Altındağ Belediyesi Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlamalara, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki ev sahipliği yaptı.

Kutlama törenine gösterilen ilgi de büyük oldu. Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Benin, Cibuti ve Nijer Büyükelçilerinin eşleri de törene katılarak Altındağlı kadınların sevincine ortak oldu. AK Parti Ankara milletvekili Nurdan Şanlı da programa katılarak Altındağlı kadınları sevindirdi.

 “Verdiğimiz emeklerin karşılığını almak çok güzel…”

Kadınlar tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi Kadınlar Eğitim ve Kültür ve Merkezleri’nin geçmişten bugüne geldiği nokta ile ilgili kısa bir bilgi verdi. “Bundan birkaç yıl öncesine kadar bu salonlar yoktu. Bu salonları dolduracak kadınlar da yoktu. Kadınlar evden dahi çıkmıyorlardı. Böyle kültür merkezleri, büyük salonlar yapmaya devam edeceğiz. Buralarda etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

“Benim için özel olan, verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımızı görmektir. Bu karşılık Altındağ’daki değişimdir, Altındağ’daki zihniyet değişimidir.” diyen Başkan Tiryaki, 8 Mart’ın tüm dünya kadınlarına kutlu olmasını diledi.

AK Parti Ankara milletvekili Nurdan Şanlı ise “Bugün kadınlara fırsat verildiğinde neler yapılabileceğini gördük. Başkan Veysel Tiryaki sayesinde hepsi içindeki cevheri ortaya çıkardı. Başkan Veysel Tiryaki sağ olsun, var olsun.” diyerek teşekkür etti.

Kadınlardan muhteşem gösteriler

Binlerce kadının katılımıyla gerçekleşen kutlama programı, coşku dolu anlara sahne oldu. Birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklere imza atan Altındağlı kadınlar, gerçekleştirdikleri gösterilerle profesyonellere taş çıkarttılar.

Törende Seyfi Demirsoy Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi Türk Sanat Müziği korosu kulakların pasını silerken, Doğantepe, Aydınlıkevler, Beşikkaya ve Seyfi Demirsoy Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinin “Kahraman Türk Kadını” isimli tiyatro gösterisi ile Yıldıztepe Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinin “Çocuk Gelinler” isimli gösterisi izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Karapürçek 1-2, Plevne, Aydınlıkevler ve Örnek Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinin halk oyunu gösterisi ise salondaki duygusal havayı bir anda değiştirdi.

Karapürçek 1 Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Öznur Tetik ve Önder Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Sevgi Kaptan ise okudukları şiir ve yaptıkları konuşma ile büyük alkış aldı.

Törende “Yaşamak” konulu öykü yarışmasında dereceye giren kadınlar da sahneye çıkarak ödüllerini Başkan Veysel Tiryaki’nin elinden aldı.

Etiketler : İşte - Altındağ - - işte - kadınlar - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları