GENEL HABERLER

İŞKUR Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Kursu Açtı

09-07-2014
Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ve Çubuk Belediyesi işbirliğinde mesleki eğitim kursları kapsamında Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kurs açıldı.

.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Kurbantepe Gençlik Merkezi’nde, Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kursu açıldığı bildirildi.

Çubuk Belediyesi’nin İŞKUR’a verdiği proje kapsamında açılan Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı kursuna 50 bayan kursiyer katıldı.  Kursiyerler 398 saati teorik, 192 saati pratik, toplam 560 saatten oluşan 4 ay süresince eğitim alacaklar. Kurs süresince, günlük 20 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ve Genel Sağlık Sigortası İŞKUR tarafından karşılanacağı kaydedildi.

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, ilçedeki işsizlik sorununu yetişmiş kalifiye meslek sahibi insanlarla çözmeye çalışacaklarını ifade etti. İşsiz insanları meslek sahibi yapmak adına projeler ürettiklerini kaydeden Başkan Acehan, ’’İşsiz kardeşlerimizi bir meslek sahibi yapabilmek için bu kursları düzenleyeceğiz. Bu bağlamda İŞKUR ve Belediyemiz tarafından birlikte böyle bir projeyi gerçekleştirdik. İnşallah gençlerimiz kurslarda meslek öğrenerek iş sahibi olacaklar. İşsiz ve işveren arasında köprü vazifesi yaparak vatandaşlarımızı elimizden geldiğince iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Mesleği olmayan insanlara da meslek kursları açarak onların da meslek edinmelerini sağlamaya başladık’’ dedi.  

Etiketler : İŞKUR - Hasta - ve - Yaşlı - Bakım - Elemanı - Kursu - Açtı - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları