GENEL HABERLER

İSKOÇYA STİRLİNG BELEDİYESİ'NDEN KEÇİÖREN'E KARDEŞ ZİYARETİ

27-11-2013
Keçiören, ünlü oyuncu Mel Gibson’ın başrolünde oynadığı Cesur Yürek filmine konu olan Stirling’den gelen kardeş belediye heyetini ağırlıyor. Keçiören Belediyesi’nin İskoçya’daki kardeş belediyesi Stirling’in Belediye Başkanı Mike Robbins, beraberinde bir heyet ile Keçiören’e geldi. İskoçyalı heyete Türk misafirperverliğini gösteren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, misafirlerini Keçiören turunda yalnız bırakmadı.

.

Stirling Belediye Başkanı Mike Robbins ve beraberindeki heyetin Keçiören’deki ilk durağı Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın makamı oldu. Kendisini ziyaret eden konuk heyete Keçiörenliler adına “Hoşgeldiniz” diyen Başkan Ak, “Sizleri burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Stirling’de bize göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakaya da teşekkür ediyoruz” dedi. Heyete Keçiören, Ankara ve İstanbul’u tanıtacak bir program hazırladıklarını anlatan Başkan Ak, “Türkiye’yi daha yakından tanıyacaksınız. Türkiye’yi ve Türk sistemini görmüş olacaksınız. Size Keçiören özelinde de bazı yerleri göstererek tanıtmaya çalışacağız. Programda birlikte yapacağımız ziyaretler de olacak” diye konuştu.

MİSAFİRPERVERLİĞİNİZDEN ÇOK ETKİLENDİK

Konuk Belediye Başkanı Robbins ise, Başkan Ak’ın misafirperverliğinden çok etkilendiğini belirterek, “Keçiören Belediyesi’nden bir kişinin geç saatlerde bizi havaalanında karşılamasına çok mutlu olduk. İlk defa Türkiye’ye geliyoruz. Keçiören’i, Ankara’yı ve İstanbul’u göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Keçiören’i çok beğendim. Özellikle yapılaşma konusunda sizlerden çok şey öğreneceğiz” dedi. Kendileri için hazırlanan programı çok beğendiklerini dile getiren Robbins, “Heyette bulunan arkadaşlarımız kendi iş alanlarında çok tecrübeliler. Stirling Üniversitesi’nden ve Belediyemizden gelen meslektaşlarımızın buradaki meslektaşlarından öğrenecekleri çok şey var. Kısacası kendi meslektaşlarımızla buluşup bilgi alışverişi yapacağız” ifadelerini kullandı. Heyette yer alan İngiltere Parlamentosu Milletvekili Rt.Han.Mp Mrs.Anne Mc Guire ise, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek “Stirling milletvekili olarak Cesur Yürek’in cesur bir milletvekiliyim. Buraya gelmekten ötürü çok mutluyum. Düzenlemiş olduğunuz bu program ile Türkiye ve İskoçya arasındaki bağlar daha da güçlenecek” mesajını verdi.

BULUTLU HAVA ESPİRİSİ

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede İskoçyalı konuklarına hava durumu ile ilgili bir espiri yapan Başkan Ak, “Dün Ankara’da hava çok güzeldi, ama yabancılık çekmeyesiniz diye bulutlu bir hava var” dedi. Başkan Ak’ın bu espirisine gülen Robbins de “Havayı buraya biz getirdik” yanıtını verdi.

Makam ziyaretinin ardından Başkan Ak konuk heyete Keçiören Belediyesi binasını gezdirirken, Belediye Meclis Salonu, AK Masa ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün hizmetleri ile ilgili bilgi verdi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları