İKİ ÜNLÜ GAZETECİ İÇİN TAHLİYE KARARI

11-01-2018
Mehmet Altan ve Şahin Alpay için tahliye kararı.Anayasa Mahkemesi Şahin Alpay ve Mehmet Altan için 'hak ihlali var' dedi ve tahliyelerine hükmetti.

.
Kararın diğer tutuklu gazeteciler için de emsal karar olması bekleniyor.
 
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, kapatılan Zaman gazetesi eski yazarlarından Şahin Alpay ve gazeteci-yazar Mehmet Altan ile Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın bireysel başvurularını görüştü.
 
Alınan bilgiye göre, Yüksek Mahkeme, 6’ya karşı 11 üyenin oy çokluğuyla başvurucularla ilgili ihlal kararı verdi. AYM, tutuklu gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan’ın bireysel başvurusunda hak ihlali kararı vererek oy çokluğuyla tahliyelerine hükmetti. Karar Mehmet Altan ve Şahin Alpay’a tahliye yolunu açtı. Turhan Günay, Cumhuriyet gazetesi davasında daha önce tahliye edilmişti.
 
EMSAL BEKLENTİSİ
Kararın diğer tutuklu gazeteciler Ahmet Şık, Ahmet Altan, Murat Sabuncu ve Nazlı Ilıcak’ın süren davaları için emsal oluşturması bekleniyor.
 
TAHLİYE DİLEKÇELERİ MAHKEMEYE SUNULDU
 
Anayasa Mahkemesinin tahliye kararının ardından Şahin Alpay ve yazar Mehmet Altan'ın avukatları, İstanbul 13. ve 26. Ağır Ceza Mahkemelerine tahliye talebini içeren dilekçelerini sundu.
Etiketler : İKİ - ÜNLÜ - GAZETECİ - İÇİN - TAHLİYE - KARARI - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları