İKİ KİTAP VE TERMAL ŞEHİR MERKEZLERİ

03-01-2018
Kitap ve okumak denilince duygusallığım hep öne çıkmıştır. Kitap ve okumak denilince duygusallığım hep öne çıkmıştır.

.
   Hele bu saygı duyulan ve sevilen bir kişi tarafından gündeme getirilmişse muhabbet dağarcığım biraz daha genişlemiştir.
 
·       Öyle bir zamandan geçiyoruz ki, güvenilir ve saygı duyulan insan sayısı günden güne keşmekeş bir aleme bürünüyor. Buna mukabil hasret ve hasletini çektiğimiz özellikler azaldıkça azalıyor maalesef.
 
·       Tabii buna bir de bitmeyen dostluğu ve de vefayı ilave edebiliriz. Öyle bir ortamdan geçiyoruz ki ‘ vefa ’ nın  İstanbul’da bir semt adından başka hiçbir özelliğinin kalmadığı nefisler biliyoruz.
 
  Bazı şeyler vardır anılarınızda iz bırakır. Bu izlerin zaman içinde silinip gittiğini görürsünüz, ancak bazıları da vardır ki kalbinizde nakış nakış işlenmişçesine gönlünüzü fethetmiştir.
 
    Prf.Dr. Cevdet Erdöl ile Ankara milletvekili olduğu ilk günlerinde tanıştık. Gıyabi olarak verdiğim karar her ne kadar olumsuz bir serüven olma yoluna doğru meyletse de ‘ zararın neresinden dönersen kârdır ‘  hesabı tablonun değişmesini sağlamakta zemin bulmadan doğruluk cenahında yer bulmuştur.
 
    Diyeceksiniz ki  size ‘ elhamdülillah ‘  dedirtecek  kadar neden bu önem ihtiva ediyor Prof.Dr.Cevdet Erdöl ile tanışmanız ?..
 
    İçimden geldiği gibi meramımı anlattığımı ve anlatacağımı düşünüyorum; hatta bu satırları dizayn ederken hakikatin öne çıkmasını, hiçbir maddi menfaat beklemeden, tamamen Hakk için bir gerçeğin öne çıkmasını sağladığım kanaatındayım.
 
   Gerçi sayın Cevdet Erdöl anlatılamaz kolay kolay.. Ancak bir iki satırda terkip edecek olursak öncelikle ‘ O iyi bir hoşgörü adamıdır ‘ diyebilirim. Bu cümlenin arkasından söylenecek söz yok mu?.. Var tabii, ne var ki ‘ hangisinden başlasam, hangisini anlatsam ‘ gibi bir girdabın içine dalıyorum.  
 
     Daha doğrusu rızasını almadan bir şeyler söylemek istemiyorum zira o pek iltifat edilmekten hoşlanmaz; yoksa söyleyecek çok şey bulur, gergef gergef işlerim medh-ü sena yapmak için.    
 
    Peki bir iki cümle ile geçiştirecek olursak, hoşgörü adamı olmasının yanında O bir Hakk adamı, arkasından halk adamı, daha ilerisi hizmet adamıdır diye bir cümle kurabilirim.
 
    Şair ne güzel söylemiş;
 
    Ben varsam ve de yaşıyorsam bu fani alemde,
 
    Hakk için halkın hakkını savunan var demektir.
 
    Evet, hak ve adaletin tecellisi, azim ve iradenin itibar görmesi bakımından değerlendirmeye alırsak yine bizi fersah fersah geride bırakacak bir yapıya sahiptir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Erdöl.
 
    ( Devam edecek ) 
Etiketler : İKİ - KİTAP - VE - TERMAL - ŞEHİR - MERKEZLERİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları