HÜSEYİN USLU: KÖY DEMEK HÜRRİYET DEMEKTİR

23-10-2017
* Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Uslu, şehir köy ilişkileri üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

.
 
HÜSEYİN USLU: KÖY DEMEK HÜRRİYET DEMEKTİR
 
" Köy demek özgürlük demek, üretici demek sevgi saygı huzur demek ekonomiye katkı demektir " diyen Hüseyin Uslu şunları söyledi:
 
" Asfaltta ( betonda )  ne yetişir ?.. Hiç bir şey... Toprakta her şey yetişir. Şehir demek keşmekeşlik, kargaşa demek. Köy demek toprak demek, bereket demek, verimlilik demek, ekonomiye katkı demek, komşuluk demek.
     İmece usullerinin devam ettiği mekanlar demek vesselam... Ben Çamlıdere'nin Atça köyündenim. Köyümüz mahalle olmadan alt yapı bakımından hiçbir eksiğimiz yoktu. Suyumuz vardı, yolumuz vardı, kanalizasyonumuz vardı, köy odamız, köy konağımız,köy meydanımız, okulumuz vardı. Yolumuz asflat olmuş yayla ve dağ yolları bile yapılmıştı çünkü özel idareler vardı. O teşkilat köylere adeta hizmet yağdırıyordu. Onlar sayesinde  köye ve köylülere hizmet vardı, önem verilirdi. 
     Vay efendim hayvan beslemek belli sayıdan sonra mahalle arasında olmazmış... Süt , yoğurt, kaymak,yağ, ayran naıl olacak?..  İnsanlık için dünyanın en faydalı gıdası olmazsa olmazı besi ineğiyle dağda gezen ineğin sütünün yoğurdunun, yağının, peynirinin farkını anlamayanlar bizim köylerimizi mahalleleştirdikleri müddetçe organik ürünlerden mahrum, hastalıklara  giriftar olurlar ki köy ve köyün, tarım ve hayvancılığın ne anlama geldiğini anlamazlar ve işte o zaman Sırplardan et , Bulgarlardan saman almak durumunda kalırız.
     Köye dönüş projesi kapsamında ben köyüme 40 sene sonra döndüm. Bahçecilik, seracılık, meyvecilik, tavukçuluk ve arıcılık yapıyorum. Belki de dünyanın en kaliteli balını ben üretiyorum. Bağımızda bahçemizde , tarlamızda yetişen ürünlerin hepsi organik. 
   Ürettiğim her türlü ürünü eşime - dostuma, misafirlerime yüzde yüz doğal ürünler ikram ediyorum .
    Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) un köye dönüş projesini yüzde bin destekliyorum. Bu projeyi desteklemek demek, üretim ve verimliliğin arttırılması, bereketin daha da çoğalması demektir.  En azından EMEKLİLERİN köylerine dönüp, arı, tavuk, bağ, bahçe, seracılık arıcılık yapmasını tavsiye ediyorum. Ben Çamlıdere Atca köyünde bu faaliyetleri yürütüyorum. İsteyen gelip ben ve benim gibi birçok komşunun bu manada neler yaptığını görebilirler. 
    Bu vesile ile Köye Dönüş Projesini hayata geçiren ve her vesile ile her toplantıda dillendiren, halkımızı teşvik eden Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) un sayın Başkanı ve tüm yönetimine teşekkür ediyor, bu düşüncenin yalnız Ankara'da değil, tüm Anadolu'da yaygın bir hale gelmesi için gayret gösteren gece-gündüz demeden çalışan arkadaşlara minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. "
 
Etiketler : HÜSEYİN - USLU: - KÖY - DEMEK - HÜRRİYET - DEMEKTİR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları