GENEL HABERLER

HOLLANDA İLE KARŞILIKLI RESTLEŞME

13-03-2017
Hiç iyi olmayan şeylerle karşılaşıyoruz. Bizim yaptığımız sert açıklamalar düşmanımızı çoğaltıyor da farkında değiliz. Almanya-Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri ile ilişkilerde sıkıntı çıkması öncelikle bizim aleyhimizedir.

.
 
     Hollanda aslında kanı bozuk-sicili bozuk bir millettir. Bu durumu , Sırplar Bosnada Boşnakları katlederken BM tarafından görevlendirilen Hollanda askerlerinin seyirci kalması affedilir bir mazeret değildi. Katliamı Sırplar yapmış Hollanda askerleri bakmışsa ikisi de suçludur. Böylesine kanı bozuk haysiyet yoksulu bir millettir Hollandalılar. 
    Şimdi tutmuşlar bizim bakanlarımıza karşı ahyak ve adaba, ülkeler arası ilişkilere yakışmayan davranışlarda bulunuyorlar. İnsanlık dışı bu davranış elbette karşılıksız kalmayacak ama Türkiye olarak-Türk milleti olarak biz de acı çekmekteyiz. Keşke dilimizi biraz tutabilsek -yumuşatabilsek de bu kadar ülke bizimle karşı karşıya gelmese !...
 
 Hollanda Başbakanı Rutte'dan, Türkiye'nin özür talebine yanıt..Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'ya iki nota verildiğini açıkladı.
 
    Dışişleri Baskanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına iniş izni vermeyen daha sonra daha büyük bir skandal karar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu’na almayan Hollanda'ya Dışişleri Bakanlığı'ndan iki nota verildi.
 
     Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'nın Türk bakanlara uyguladığı engeller ve barışçıl toplantı hakkını kullanan Türk vatandaşlarına uygulanan kötü muameleden dolayı bu ülkeye iki ayrı nota verdi
 
    İlk nota Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ve beraberindeki heyetin Hollanda'da maruz kaldığı duruma ilişkin. Bu durumun uluslararası teamüllere aykırı olduğu bildirildi.
 
İkinci nota ise Hollanda polisinin konsolosluk önünde Türklere yönelik sert müdahalesine yönelik.
 
Öte yandan, Hollanda'nın Ankara Maslahatgüzar'ı Dışişleri Bakanlığı'na 3. kez çağrıldığı belirtildi. 

 

Etiketler : HOLLANDA - İLE - KARŞILIKLI - RESTLEŞME -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları