GENEL HABERLER

HER ŞEY GÜZELDİ... HATTA O KADAR GÜZELDİ Kİ GÜZELLİKLER BİLE BİR BAŞKA ÖZELLİK KAZANDI

20-05-2018
BAŞKENT ANKARA VE ANADOLU KONFEDERASYONU ( BAŞKON) UN İFTAR YEMEĞİ BİN BİR GÜZELLİK VE ÖZELLİKLERLE BEZENMİŞTİ. (Sunum ve haberler Aysun Özcan, fotoğlar: Mehmet Baki, Bayram Yelen )

.
* İftara katılanlar güzeldi. Kur'an-ı Kerim'i okuyanlar güzeldi, Ezanı okuyan duayı yapan güzeldi. Sanki BAŞKON'un düşünce ve felsefesine uygun olmayı hedeflemişçesine katılanların oturuşu-kalkışı, herkesin birbirine olan saygı ve sevgisi güzeldi. Muhabbet çok güzeldi, saygı ve sevgi güzeldi, Türk dünyası ve İslam aleminden yemeğe katılan öğrenciler güzel olan bir başka şeydi... Hülasa herkes ve her şey güzeldi.
Bu güzelliğe nazire olsun diye Yenimahalle Belediyesi şimdiye kadar o salonda görülmemiş bir ikramda bulundu ki katılanlar mutlu oldu. Baş yemek olarak kavurma vardı belki ilkdefa.. hatta baklava bile çok özeldi. Özel olarak yaptırılmış pide çeşitleri, pastırma başta olmak üzere envai çeşit yiyeceklerle tanzim edilmiş ramazan iftar tabağı güzeldi.. Evet, gerçekten her şey o kadar güzeldi ki tarif edilemez. En önemlisi de katılanların birlik-beraberlik sergilemiş olmaları güzeldi, saygı ve sevgileri, hoşgörüleri güzeldi. Eh, boşuna dememişler BAŞKON YAPARSA HER ŞEY GÜZEL, DAHA ÇOK GÜZEL OLUR diye.
 
BAŞKON'A YİNE SALONLAR DAR GELİNCE...
GELENEKSEL BAŞKON İFTAR YEMEĞİNİN DÜZENLENDİĞİ 600 KİŞİLİK SALON İFTARA KATILANLARA KAFİ GELMEYİNCE İKİNCİ BİR SALON AÇILDI.
 
* Davetliler arasında her biri birbirinden özellikli, ilim ve irfan sahibi, devlet kademelerinde bakanlık, milletvekilliği, bürokratlık yapmış ve üstün özelliklere sahip insanlar çoğunluğu teşkil ediyordu. Ancak daha önemli bir husus ise Türk dünyası ve İslam aleminden 100'e yakın öğrencinin iftara katılmış olmasıydı.
* Bir organizasyonla daha Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) Ankara'nın ve Anadolu'nun en dinamik sivil toplum kuruluşu olduğunu ispat etti.
Sunuculuğunu Aysun Özcan'ın yaptığı iftar yemeği üstad Sefa Varlık'ın Kur'an-ı Kerim okuması ve ezanı Muhammediye ile başladı. İftar yemeğinin duasını Ankara vaizlerinden Mehmet Yüce yaptı. 
Programın ilk konuşmasını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yaptı. Yaşar konuşmasında BAŞKON'un büyüklüğü ve etkinliklerinden söz etti ve " BAŞKON Ankara'nın değil yalnız Anadolu'nun de en etkin ve dinamik kuruluşudur " dedi. 
Daha sonra kürsüye gelen Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel Başkanı Mehmet Akyol konfederasyonun faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve şunları söyledi , " Bu teşkilat birbirini seven ve hoşgörü ortamında faaliyetlerini sürdüren, Ankara ve Anadolu'nun en dinamik kuruluşudur,bazı güruhlar bu teşkilatı zayıf düşürmek, bölmek-parçalamak isteselerde emellerine nail olamadılar Allah’ın izni ile olamayacaklar. Bazı kuruluşlar ve bazı kişiler var ki ya siyasetle iştigal etme hevesinde veya cılız ve melez bir yapı ile susuz derelerde debelenip durmaktadırlar. Bu aşamada görülüyor ki BAŞKON kurulduğu günden bu güne kadar dipdiri ve dinamik bir şekilde Hakk için halka hizmet etme amacı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. İşte bugünkü tablo da bunun eseridir. " 
Protokolda yer alan davetlileri temsilen bir konuşma yapan DSP Eski Genel Başkanı ve Devlet Eski Bakanı Zeki Sezer " BAŞKON'un faaliyetlerine hayran kalmamak mümkün değil, özellikle okumak, çalışmak ve üretmek üzerine yaptıkları projeler tam da son günlerde özlemini çektiğimiz hususlardır. Böylesine üstün özellikli düşüncelerin bu teşkilatta mevcut olması bizleri buraya taşımaktadır " dedi. 
BAŞKON Onur Kurulu Başkanı Emekli Vali Abdulkadir Sarı ise kısa bir konuşma yaparak, " Bu hareket nasıl başladıysa aynı disiplin ve dinamizmi ile faaliyetlerine devam ediyor. Bugünkü tablodan da anlaşıldığı gibi siyaset üstü faaliyetleri ve toplumda birlik ve dirliğin sağlanması, kardeşliğin, arkadaşlık ve dostluğun önemi bu vesile ile daha anlaşılıyor "ifadesini kullandı.
 
BAŞKON’UN İFTAR YEMEĞİNE KATILAN İSİMLERDEN BAZILARI
1- Zeki Sezer ( DSP Eski Genel Başkanı Devlet Bakanı )
2- Barlas Doğu ( Milli Savunma Bakanlarından-ANAP’ın Kurucu İl Başkanı )
3- Hasan Korkmazcan ( TBMM Eski Maclis Başkan Vekili ) 
4- Beyhan Arslan ( 19.Dönem ANAP Denizli Milletvekili ) 
5- Müjdat Kayayerli ( 20.Dönem MHP Afyonkarahisar Milletvekili )
6- Osman Işık ( 17 Dönem Ankara Milletvekili ) 
7- Hamdi Eriş ( 19.Dönem Ankara Milletvekili )
8- Recep Mızrak ( 21.Dönem Kırıkkale Milletvekili ) 
9- Prof.Dr. Eyyup Sanay ( 17.Dönem ve 21.Dönem Ankara Milletvekili )
10- Ersönmez Yarbay ( AK Parti Ankara Kurucu İl Başkanı-Ankara Milletvekili )
11- Abdulkadir Sarı ( Emekli Vali—BAŞKON Onur Kurulu Başkanı )
12- Fethi Yaşar (Yenimahalle Belediye Başkanı ) 
13- İsrafil Çelik İYİ Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı ) 
14- Bahattin Akyön ( Suudi Arabistan Basın Ateşesi ) 
15- Metin Özarslan ( Ankara Kulübü Başkanı ) 
16- Ali Osman Atakul ( Türkiye Radyolarında Kur’an-ı Kerim’i canlı olarak ilk okuyan Kurra Hafızı )
17- Süleyman Merdanoğlu ( Avrasya Dernekler Federasyonu Başkanı ) 
Çeşitli İlim ve İrfan kurumlarından öğretim üyeleri-akademisyenler-Onlarca Sivil Toplum Kuruluşu Lideri, Siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP’nin milletvekili aday adayları Kırgızistan, Azerbaycan, Afganistan, Türkmenistan , Türk dünyası ve İslam aleminden Türkiye Üniversitelerinde okuyan 100’e yakın öğrenci ve seçkin bir davetli grubu.
Bu arada salon afişlerle donatılmıştı. Afişlerin bazılarında şu sloganlar yer alıyordu: Biz yaparız Allah bilir. Biz tohumu ektik gerisini toprak düşünsün. Her zaman ve her daim HOŞGÖRÜ. Okuyarak yücelen nesiller, Çalışarak büyüyen Türkiye. Allah’ın ilk emri OKU. (VS) 
Allah nazardan kazadan beladan korusun ve kollasın. "Ankara'dan doğan güneş Anadolu'yu aydınlatacaktır.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları