GENEL HABERLER

Hakkımızda

                                     

  Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu

 ( BAŞKON ) Genel Başkanı Gazeteci-Yazar

                                    Mehmet Akyol kimdir?

                 1949 yılında Kızılcahamam'ın Yukarıkese köyünde doğdu. Gazeteciliğe Adalet Gazetesinde 1969 yılında düzeltmen olarak başladı, daha sonra Barış, Sözcü, Meydan, Vakit, Anayurt gazeteleri başta olmak üzere birçok gazete ve derginin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bilahare bazı televizyonlarda moderatörlüğünü yaptığı çeşitli  programlara imza attı.

        Daha sonra, Yeni Şafak Gazetesi’nde “ Kulis Arkası Notları ve Anadolu İzlenimleri ” başlıkları altında ( haftanın her günü) köşe yazarlığı yaptı.

       Bir süre Anadolu Basın Birliği Genel Sekreterliği görevinde bulundu, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü yaptı. Uzun yıllar TBMM'de parlamento muhabirliği yaptı. 45 yıla yakın bir zaman içinde geçirdiği siyasi ve gazetecilik yıllarındaki gözlemlerini, Özallı yılları ihtiva eden   “ BENİ ÇOK ARARSINIZ ” adlı kitabı ve “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” "Mahalli İdarelerde Reform Hareketleri" adlı kitapları ile kamuoyuna sundu. Her üç kitap da piyasada ciddi manada okuyucu buldu ve Akçağ Kitabevi tarafından basılıp dağıtımı yapılan kitaplardan 495 sayfalık  “Beni Çok Ararsınız ” 3. Baskısını yaparken, “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” ikinci baskısını yaptı.

    Anavatan Partisi'nin kurulmasıyla birlikte iki dönem (10 yıl) Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bu yıllarda en aktif rol aldığı kurumlar arasında “ Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı ” oldu. (9 yıl ) 1994 seçimlerinde Anavatan Partisi'nden milletvekilliğine aday olup listede yerini alma başarısını gösterdiyse de seçilemedi.

      ANAP döneminde   Ankara İl Genel Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Meclis Başkan Vekilliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Hukuk İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı yaptı.

       Siyasi hayatının bir bölümünü Rahmetli Turgut Özal'ın başbakanlık döneminin son günleri ile cumhurbaşkanlığı sürelerinde yanında geçirdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde özel toplantılar ve organizasyonlar yaptı. Özal'ın birçok yurtdışı ve yurtiçi gezilerine katıldı. Vefatından önce rahmetli Özal'ın kurmayı planladığı parti ile ilgili olarak istişare ettiği ve özel çalışmalar yaptığı isimler arasında yer aldı.

          2004 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti'den Ankara İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Bu görevi esnasında Meclis Başkan Vekilliği, Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı, Bütçe Komisyonu Başkanlığı,  Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AR-GE Komisyonu Başkanlığı yaptı.

         Mehmet Akyol, bu günlerde Başkent Ankara Medya Grup'a bağlı olarak, Ankara ve civar ilçelerin haber merkezi konumundaki www.baskentlilerhaber.com  - BAŞKON Konfederesyonunun sitesi  www.baskon.org Haber Merkezleri ve Haber sitelerinin sahibi ve Genel Yayın Müdürlüğünü yapmaktadır. Bununla birlikte Başkenthaber ANKARA Gazetesi'ni ve HASLET  Dergisi’ni yayınlamaktadır.

 

      BAŞANKADER, İç Anadolu Birliği, Ankara Dernekler Federasyonu, Başkent Ankara Meclisi'nin kurucusu ve ilk planlamasını yapan kişi olarak bilinen Mehmet Akyol ayrıca bir senelik geçmişi olmasına rağmen kısa süre zarfında zirve yapan, yöneticileri ile müstesna bir grafik çizen, 65 dernek ve 10 federasyondan oluşan  Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) 'un Genel Başkanıdır.

 BAŞKON 4 hedef üzerine kurulmuştur 1- Okumak-okutmak, 2-Çalışmak, 3- Üretmek 4- Verimliliği arttırmak..  Bu bağlamda bilimsel toplantılar, yatırıma ve verimliliğe yönelik organizasyonlar ve çalışmalar yapmakta olup yakın bir zaman içinde Ankara ve Anadolu’da hayırlı birçok yatırım olacağına inandığımız projelerin yapılmasına ön ayak olmakta ve bu vesile ile başta OKUMAK üzerine geliştirilen proje,  şehirden köye dönüş, BAŞKON  Akademisi, İç ve Dış Ticari bağlantılarla ilgili projelerin birçoğu hayata geçirilmiş olup çalışmalar başlatılmış, bazıları ise planlanmış durumdadır. 

    Mehmet Akyol’a ulaşmak için ( 0530 464 63 77 - 0532 169 63 77)  

    e-mail:  [email protected]  - [email protected]                              [email protected]

www.baskentlilerhaber.com     -  Facebook: Baskentliler Haber Grubu,

Facebook Baskentliler Haber /   Facebook Mehmet Akyol                                                                                                       twitter Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol

 

 

 

 

Bosna-Hersek lideri merhum İzzet Begoviç'in hürriyet mücadelesi verdiği günlerde kızı ile gündemdeki konuları tartışırken Mehmet Akyol da hemen yanlarında baba kızla, dolayısıyla Boşnaklerın haklı mücadelesine destek vermenin huzuru içindeydi.

 

Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül'le...

 

 

 

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları