GÖRÜŞLERİMİ AYIN 23'ÜNDE AÇIKLAYACAĞIM DEMİŞTİM

26-06-2018
* Açıkladım.. Ne demişim; " BU İŞ BİTTİ !" aynen öyle oldu. Yani Cumhur ittifakı kazandı.

.
 
 
* Ancak AK Parti TBMM'de çoğunluğu kaybetti. Nedenini söyleyecek olursak, ' AK Parti içindeki milliyetçi kanat MHP'ye oy verdi MHP'nin barajı aşması için !.. İşte size bir örnek; Ş.Urfa'da nasıl oluyor da MHP milletvekili çıkarabiliyor?..
 
* Çoğunlukla Facebook arkadaşlarımın (hem de çok ateşli olanlar) ve de benimle iddiaya girmeye kalkışan, siyasetçiler ve birçok dostum - arkadaşım İYİ PARTİ BARAJI AŞAMAZ demişlerdi, ben aşar dedim aştı, haklı çıktım-doğru tahmin yaptım. 
*Bakınız bu konuda bir hususu belirtmek isterim; 1- Seçimlerden bir hafta önce yazdığım bir yazıda " AKŞENER İNİŞE GEÇTİ " demiştim. Haklı çıktım. 
* Nedeni alenen ortada: İYİ Parti merkezde bir parti olarak düşünülmüştü. Ancak MHP patentinden kurtulamadı. Adaylarını da çoğunlukla MHP kurmaylarından gösterdi. Mesela Ankara'da üç bölgenin üçünde de liste başlarına MHP'li milletvekilleri konuldu. Bunlardan biri de Koray Aydın'dı. Koray Aydın neden memleketi Trabzon'a gitmedi?..
 
* HDP kesinlikle barajı aşar demiştim aştı.. Çünkü CHP'liler ' aşamaz ' korkusu ile oy verdiler. Bu durum kendi partilerinin % 22'lerde kalmasına neden oldu. Doğru tahmin yapmışım.
 
* Benim tam mütekamil % 100 doğru tahmin yaptığım söylenemez,. Mesela Cumhurbaşkanlığı 2.tura kalır demiştim kalmadı. Becerememişim ve iyi tahlil- tahmin yapmamışım. Benim eksikliğim herkesten özür dilerim.
 
* Anlaşılan daha öğreneceğim çok şey varmış, hem siz değerli arkadaşlarımdan ve bazı dostlarımdan. 
* Az daha unutuyordum,bazı arkadaşlar ve dostlarım bana İYİ PARTİ DAMGASINI vurmak istediler hem de uzaktan ve yakından bu parti ile ilgim olmadığı halde. Hem de AK Parti'nin kayıtlı bir mensubu olmama ve de ' AK Parti'liyim ' dememe rağmen. Onlara kırıldığımı söylemek istiyorum. Ve bir kere daha ilan ediyorum, ben AK Parti'nin kuruluşundan itibaren bir parti mensubuydum, bu partiden seçimlere girip il genel meclisi üyesi oldum ve orada arkadaşlarımın teveccühleri ile İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildim. 
Baki selam, sevgi ve saygılarımla.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları