GENEL HABERLER

GALİP DEMİREL'i HAK'KA UĞURLADIK

27-08-2015
Hep koruyucum, kollayıcım oldu. Türkiye İl Genel Meclisi Birliği'ni kurarken o müsteşardı. Makamına gidip hazırladığım tüzüğü gösterdiğimde "Dernekler masasına gitmene gerek yok, getir ben imzalayıp buradan havale edelim " dedi.

.

Senelerce birlikte çalıştık. Yurt genelinde konferanslar, seminerler düzenledik. O zamanlardaki şımarıklığımı, ukelalığımı bile bile hep bana kol kanat gerdi. Hep yanımda-arkamda oldu. O bir ağabey, bir baba gibiydi. Yerel yönetimllerin babası, il genel meclislerinin ağabeyisiydi. Son çıkan Büyükşehir belediyesi kanununu ile kapatılan İl Özel İdarelerinin durumuna çok üzüldü. Köylerin mahalle yapılması konusunda (yayınlamamam kaydıyla) bana yaptığı açıklamalar tüyler ürperticiydi. Rahmetli Cumhurbaşknımız Özal'ın en güvendiği isimlerden birisiydi. Birlikte çok planlarımız olşmuştu. Rahmetli Özal çabuk vefat etmeseydi kuracağımız parti de rahmetli Galip Demirel de yer alacaktı. 

    Allah gani gani rahmet eylesin. Benim üzerimde çok hakkı vardı.    (Mehmet Akyol )

Eski Milletvekili ve Rahmetli Özal'ın sağ kolu Galip Demirel son yolculuğuna uğurlandı

Solunum yetmezliği nedeniyle vefat eden 18. Dönem Malatya Milletvekili Galip Demirel toprağa verildi.

 
 
 
 
 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, cami avlusunda Demirel'in kızı, eski bakanlardan Güldal Akşit ile oğlu Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel'e taziyelerini iletti. Akşit, Erdoğan ve Davutoğlu'na babasının hayatının anlatıldığı birer kitap verdi.


Eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı da yapan Demirel'in naaşı, kılınan cenaze namazının ardından tören mangasının omuzlarında TBMM'ye ait cenaze aracına konuldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu da naaşın ardından cenaze aracına kadar yürüdü. Galip Demirel'in cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Öte yandan, Erdoğan ile Davutoğlu, camiden ayrılırken cenazeye katılan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Kaynak: AA

Etiketler : GALİP - DEMİREL'i - HAK'KA - UĞURLADIK - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları