GENEL HABERLER

GALATASARAY MAÇINDA İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUYAN FUTBOLCU YOKTU

15-10-2017
İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUYAN TEK FUTBOLCU BİLE YOKTU ! Galatasaray'ın Konyaspor ile yaptığı müsabakaya çıkan kadroda tek Türk futbolcu olmayınca İstiklal Marşımızı okuyan tek futbolcu da olmadı. İşte Galatasaray yöneticilerinin Türklük anlayışı...

.

 

KONYASPOR MAÇINDA GALATASARAY'IN 11 KİŞİLİK KADROSUNA HİÇ TÜRK FUTBOLCU ALINMAYARAK SAHAYA ÇIKMASINA ÜNLÜ TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ VURAL TEPKİ GÖSTERDİ. VURAL: " EY TÜRK FUTBOLCULARI NEREDESİNİZ !. " diye seslendi.

Ankara'dan İbrahim Ever'in ifade ettiği gibi " Türk futbolu milli ruh ve heyecandan uzaklaştırıldı, daha doğrusu iyice gavurlaştık mı yoksa ! " iddiası gerçeğe doğru adım adım ilerliyor. Baksanıza Fenerbahçe ise son müsabakasına kadrosuna 9 yabancı 2 Türk futbolcu alarak çıktı, Beşiktaş da öyle. Hatta süper lige yeni çıkan takımlar bile, ve de Osmanlıcalık fikri ile takımının adını bile değiştiren Osmanlıspor da bile aynı yabancı kuralı geçerli. Belki de bu dalavereli düşünce yapısı ile Osmanlıspor küme düşme sürecine girdi Allah'ın varlığından ve birliğinden sual olunmaz.

* Galatasaray - Konya maçının ilk 11 kişilik kadrosuna Türk oyuncunun alınmamasına tepki gösteren ünlü teknik direktör Yılmaz Vural Galatasaraylı Türk futbolculara seslenerek şöyle dedi: " Günaydın.. Hiç onurunuz kırılmadı mı?.. Neden derlenip toparlanıp tepki göstermiyorsunuz, böyle bir davranış biçimi ve uygulaması Galatasaray teknik direktörüne yakıştı mı ? " 
Türk Futbolcular Derneğine de seslenen Vural: " Bu nasıl sivil toplum kuruluşu?.. Bugün mensubunuz olan futbolcu kardeşlerimiz zor günler yaşıyor, yabancı antrenörlerin hükümran olduğu bu dönemde kadrolarını tek bir Türk futbolcusu bile olmayan bir cüret ve cesaretle sahaya sürüyor. Bugün konuşmayacaksınız da ne zaman sesinizi çıkaracaksınız?.. Siz ne işe yarar, ne iş yaparsınız?.. "
UTANMAZ ADAMLAR BİZİ BU HALE DÜŞÜRDÜLER
Türk futbol tarihinde Konya'da dramatik bir durum yaşandı.
Galatasaray, Konyaspor karşılaşmasında tamamı yabancı oyunculardan kurulu bir ilk 11 ile sahaya çıktı.
* Galatasaray'ın Konyaspor karşısındaki ilk 11'inde hiç Türk oyuncu yer almadı ve Süper Lig tarihinde tamamı yabancı oyuncuyla sahaya çıkan ilk takım Galatasaray utanmazlık tablosuna adını yazdırmış oldu.
* Konyaspor - Galatasaray maçında Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor tarihi bir kadro sahaya sürdü. Maçın oynanmasına saatler kala bu rezillik ortadayken, yani kadroda bir TÜRK FUTBOLCU yok olduğu açıklanmasına rağmen Galatasaray yöneticileri bu rezilliğe göz yumdu. Bu rezil tablo hiç şüphe yok ki Galatasaray tarihine kara bir leke olarak iz bırakacak.
Galatasaray'ın Konyaspor 11'inde, Muslera, Mariano, Maicon, Denayer, Latovlevici, Fernando, Feghouli, Rodrigues, Ndiaye, Belhanda ve Gomis gibi tamamı yabancı futbolculardan oluşan kadro ile sahaya çıkması kamuoyu ve spor camiasında büyük infial uyandırdı.
Maç öncesi konuyla ilgili konuşan Tudor; "Ben Türk ya da yabancı oyuncu diye bakmıyorum, 23 kişilik kadroya bakıp en iyi 11 neyse onu sahaya sürüyorum." diyerek adeta alay etti.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören denen adam ve yönetim kurulu üyeleri Türk futbolunu işte bu hale getirdiler. Doğrusu onurumuza dokundu. Kim bu rezalete dur diyecekse desin yoksa Türklük adına -Türkiye adına büyük günah ve ayıp işleniyor.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları