GENEL HABERLER

Filistinli Genç Kızın Dünyayı Şoke Eden Görüntüleri

30-09-2015
İslamiyet'te kadının elini yüzünü kapatma zorunluluğu yoktur. Müslümanlık güzellik demektir. Kimseye anlatamadık gitti. Belkide Filistinli kızın ölümüne bu kara örtü neden oldu, bemki de o şerefsiz İsrailli askerler bu görüntüden rahatsız oldular.

.

Filistinli Genç Kızın Dünyayı Şoke Eden Görüntüleri

 

İsrail askerlerinin öldürdüğü Filistinli genç kızın vurulmadan saniyeler önce çekilen görüntüleri yayınlandı. Vurulduktan sonrası ise daha da dehşet verici!

Filistinli Genç Kızın Dünyayı Şoke Eden Görüntüleri

İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki el-Halil kentinde öldürdüğü 18 yaşındaki Filistinli Hedil el-Heşlemun'un vurulmadan saniyeler önce çekilen fotoğrafları yayınlandı. Fotoğraflarda İsrailli güvenlik güçlerinin otomatik silahlarını Heşlemun'a doğrulttuğu görülüyor.

İsrailli asklerler, genç kızı vurduktan sonra ise yerlerde sürüklüyor!

Anadolu Ajansı'nın (AA) Filistin resmi haber sitesi WAFA'dan aktardığına göre; dün Halil kentinin Eş-Şüheda Caddesi'nin girişindeki askeri kontrol noktasından geçen Filistinli kız, İsrail askerlerinin ateş açması sonucu karnından yaralandı.

SAĞLIK EKİPLERİNİN MÜDAHALE ETMESİNE DE İZİN VERMEDİLER

Haberde, İsrail askerlerinin, yaklaşık yarım saat boyunca yaralı haldeki Hedil el-Heşlemun'a sağlık ekiplerinin müdahalede bulunmasına izin vermediği ifade edilirken, kızın daha sonra sevk edildiği hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

'ASKERLERİ BIÇAKLAMAYA ÇALIŞTI' İDDİASI

İsrail ordusu ise Filistinli kızın İsrail askerini bıçaklama girişiminde bulunması üzerine ateş açıldığını savundu.

Hedil el-Heşlemun'un acılı babası AA'ya verdiği demeçte, "İsrail askerleri kızımı soğukkanlılıkla öldürdü. Vahşice ve kasıtlı olarak öldürdüler. Hedil'i durdurma imkânları vardı ama bunu yapmadılar ve kayıtsızca öldürdüler." diye konuştu.

10 KURŞUN SIKTILAR!

Daily Mail'in Filistin medyasından aktardığı habere göre; üniversite öğrencisi olduğu belirtilen genç kız, çantasında ne olduğunu göstermediği ve peçesini açmayı reddettiği için 10 kurşunla vuruldu.

New York Times'a konuşan bir tanık ise kızın çantasının içindekileri gösterdiği sırada vurulduğunu söyledi. Fawaz Abu Aisheh adlı bir başka tanık ise Heşlemun'un olay anında "buz kestiğini ve şoke olduğunu" anlatırken, kendisinin "İbranice bilmiyor diye bağırdığını" aktardı.

34 yaşındaki Aisheh, "Bıçağı olsa bile askere ulaşmak için bir metrelik bir bariyerin üzerinden atlaması gerekirdi." dedi ve olay yerinde ağır silahları bulunan yaklaşık yedi asker olduğunu belirtti.

Dünyayı şoke eden olayın ardından Filistinliler ve İsrail güçleri arasında arbede yaşandığı, İsrail askerlerinin olay yerinde toplanan grubu dağıtmak için plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullandığı belirtildi.

CENAZE TÖRENİNE BİNLERCE FİLİSTİNLİ KATILDI

İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Filistinli genç kız Hedil el-Heşlemun (18), Batı Şeria'da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Heşlemun için düzenlenen cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı.

Heşlemun'un Filistin bayrağına sarılı naaşı ilk olarak El Halil'deki Hüseyin Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Filistinli genç kız El Halil'deki Şüheda Kabristanlığı'nda defnedildi.

Cenaze töreni boyunca ellerinde Filistin bayrağı taşıyan binlerce kişi, İsrail'in Filistin halkına yönelik işlediği suçları kınayan sloganlar attı.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları