GENEL HABERLER

Fethi Yaşar, başarı dolu 7 yılını anlattı

05-04-2016
Yenimahalle’yi modern bir ilçe haline dönüştüren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yaptığı hizmetleri ve hayata geçireceği projeleri, 7’inci yıl Değerlendirme ve Tanıtım Programı’yla vatandaşlara anlattı.

.
 
        Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda vatandaşlara tek tek projeler hakkında bilgi veren Yaşar, doğru dürüst hizmet yolunda 7’inci gurur yılını, muhteşem bir programla Yenimahallelilerle paylaştı.
Yenimahalle’den unutulmaz bir görsel şölen
      Hınca hınç dolu olan salonda Yaşar’ı, CHP Genel Başkan Yardımcıları  Haluk Koç, Tekin Bingöl, Seyit Torun, CHP Parti Meclisi Üyeleri, milletvekilleri, CHP Ankara İl Başkanı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel-İş Sendikası Başkanı Remzi Çalışkan, CHP Yenimahalle, Çankaya, Etimesgut ilçe başkanları, Yenimahalle Belediyesi başkan yardımcıları,  meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar da yalnız bırakmadı.
 
 
            Personellerin 7’inci yıl logosu beğeni topladı
 
      Kılıçdaroğlu ve Yaşar’ın salona girmesiyle coşkunun zirve yaptığı programda 740 belediye çalışanının bir araya gelerek oluşturduğu 7’inci Yıl logosunun yazıldığı Teaser misafirlerden büyük alkış aldı. Görsel bir şölene dönüşen 7’inci Gurur Yılı Değerlendirme Toplantısı için salon dışında kalan vatandaşlar için de ekran kuruldu.
“Doğru iş siyasetin ve siyasetçilerin kalitesini yükseltir”
Göreve geldiği 2009 tarihinden sonra yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yaşar, “Halka hizmet için yapılan iş, doğru iş ise hem siyasetin hem de siyasetçilerin kalitesini yükseltir. Şuanda Yenimahalle, Ankara’nın gözde ilçelerinden biri haline geldi. Vatandaş tarafından en çok tercih edilen bir ilçe haline geldi. Bu sadece benim değil çalışanlarımın da sayesinde. Bu hepimizin gururu. Bu yüzden de geçen iki seçimde de seçilmeyeceğim hiç aklıma gelmedi. Çünkü Yenimahalleli beni tanıyordu ben de Yenimahalleliyi tanıyordum. Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir” dedi.
“Torba Yasa’dan yararlanamadım çünkü borcum yok”
Yenimahalle Belediyesi’ni 140 milyon borçla devraldığını da dile getiren Yaşar,” Belediyeyi kiralık araçlarıyla, kapalı hizmet alanlarıyla devraldım. Göreve geldiğimde ise hem borçları ödedim hem de dev yatırımlar yaptım. Yenimahalle Belediyesi bugün borçlarını gününde ödeyen, itibarı yüksek ve dev yatırımlar yapan bir kurum haline geldi. İddia ediyorum işçisine maaşını gününde veren, altyapısı en güçlü ve hiçbir kuruma borcu olmayan tek belediyeyiz. Torba Yasa’dan yararlanamayan tek belediyeyiz çünkü borcumuz yok. Geldiğimde Yenimahalle’de yüzde 65 kaldırım vardı. Bugün yüzde 90’nın üzerinde. Bu dönemde de ne yapılmamış bir park, ne yapılmamış bir kaldırım kalacak. 1,5 milyon metrekare olarak aldığımız yeşil alana 7 senede 1 milyon 600 bin metrekare, 176 parkla yeşil alan ilave ettik. Biz geldiğimizde 20 parkta koşu yolu ve spor aletleri vardı. Bugün 200 parkımızda koşu yolu ve spor aletleri var. Temizlikte de öncüyüz. Ankara’yı  yer altı konteynerleriyle biz tanıştırdık” diye konuştu.
“Başkan Yaşar sizlere her kuruşun hesabını verdi”
Programın sonunda bunu ben tek yapmadım çalışanlarımızla birlikte yaptım diyen Başkan Yaşar personellerini ve Kılıçdaroğlu’nu sahneye davet etti.
Çalışanların da bulunduğu sahnede Yaşar’ı tebrik eden Kılıçdaroğlu “Eğer siz Cumhuriyete ve onun oluşturduğu değerlere bağlıysanız, ülkenizi seviyorsanız, ayrımcılık yapmıyorsanız, inancı kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi kucaklıyorsanız farklı bir şey yapamazsınız. Başkan Yaşar sizlere her kuruşun hesabını verdi. ‘Belediyeyi borçla devraldım ve bu projelerin tamamını yaparken hiçbir şekilde borç almadım, borçlanmadım’ dedi. Eğer biz bu yönetim anlayışını Türkiye’nin anlayışına dönüştürebilirsek, işte o zaman Türkiye kurtulacak. Bunun mücadelesini veriyoruz. Haksızlık yapanların yükseldiği değil ahlaki düzeyi yüksek olanların yükseldiği bir Cumhuriyeti inşa etmek istiyoruz. Eğer Cumhuriyet olmasaydı kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ne devlette ne de siyasette belli bir makama gelirdi” diye ifade etti.
“Liyakat sisteminin dibine dinamit koydular”
Cumhuriyetin kazandırdığı en büyük değerin herkese eşit davranmak olduğunun da altını çizen Kılıçdaroğlu,  “Şimdi bu değerlerden uzaklaşan bir Türkiye var. Yaşar ‘bütün bunları tek başına yapmadım’ dedi. ‘Arkadaşlarımızla beraber yaptık’ dedi. Bunun anlamı yönetimde liyakattir. O işi en iyi yapan kişiyi getireceksiniz ve işi ehline teslim edeceksiniz. Liyakat sisteminin de dibine dinamit koydular. Bu yakınım, bu akrabam bu gelsin bunlarla devlet yönetilmez, belediye yönetilmez. Devlet akılla, mantıkla, ilimle, irfanla, bilgiyle, beceriyle tecrübeliyle yönetilir. Onun için çok çalışmaya ve düşünmeye ihtiyacımız var. Bunu birlikte aşacağız. Bizim seçim vaatlerimizde yoksulluğu tarihe gömmek vardı. Bunu ilk Fethi Başkan yaptı. Yenikartla bunu yaptı. CHP bunu söylüyor yapabilir mi dediler, niye yapamayalım işte Yenimahalle’de yaptık. Demek ki yapılabilir. Sorunlar bizi korkutmasın. Bizi korkutan tek şey sorunlara sağlıklı teşhis koyamayan politikacıların devleti yönetmesidir. Hepinizin huzurunda 7 yıl da gösterdiği çaba dolayısıyla Fethi Yaşar’ı yürekten tebrik ediyorum” dedi.
 
 
Etiketler : Fethi - Yaşar - - başarı - dolu - 7 - yılını - anlattı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları