GENEL HABERLER

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım bugün, Teknik Direktörü Dick Advocaat yarın istifa etmeli

26-02-2017
Fenerbahçe’nin kötü gidişi durdurulamıyor. Durdurulamaz da çünkü kulübün başında Aziz Yıldırım gibi sevimsiz ve agresif bir adam var.

.
    Yaptığı çıkışlar ve sevimsiz açıklamalar ile kamuoyunun tepkisini çeken Aziz Yıldırım’ı artık kendi taraftarları da istemiyor. İstemiyorlar zira onlar da kötü gidişin nedenlerini araştırdılar ve sürekli kötüye gidişin nedenlerinden birisinin başkanları Aziz Yıldırım olduğu kanaatına vardılar. Gerçekten de Fenerbahçe taraftarları öyle sıradan futbol seven, Fenerbahçe’yi laf olsun diye destekleyen insanlar değil. Zaten böyle bir durum olsaydı kulüp Türkiye’nin en fazla taraftar kitlesine sahip olmazdı. 
Fenerbahçe Kulübünün Başkanı Aziz Yıldırım “ Hemen bugün istifa etmeli “ derken kulübün daha fazla zayiat görmemesi ve taraftarların hüzünlü hallerine son verilmesi içindir. Bu arada elbette manasız çıkışları ile, hakaretavri konuşmaları ile,tutarsız konuşmaları ile  Türk futboluna yakışmayacak açıklamaları ile kötü örnek olmasının özellikle gençlerimize zarar verebileceğini düşündüğümüz için böyle bir yaklaşım gösterdik. Aslında Aziz Yaldırım geçmiş bir zamanda kongreye gideceğini ifade ederek başkanlığı bırakacağını ima etmiş olmasına rağmen milletle alay edercesine gırgır geçercesine sözünde durmaması ise utanmazlığın ve olgunluğun bir başka örneği olarak karşımızda durmaktadır. 
   Dick Advocaat yarın istifa etmeli:  Evet Aziz Yıldırım bugün istifa etmeli ama kulübün futbol takımının başında bulunan teknik direktör Dick Advocaat da yarın istifa etmeli. Zira  futbol takımının başına geldiği günden itibaren takıma bir hava veremedi. Sürekli kadro değişimi yaşattı,  daha doğrusu neredeyse sezon bitecek hala kadroyu kuramadı. Öyleki, aylardır oynatmadığı, kadroya bile almadığı bir futbolcuyu aniden en önemli bir maçta kadroya alıp ilk on birin içinde sahaya sürüyor.  
     Şu gerçeği herkes biliyor ki, Türkiye’de tüm futbol takımları arasında kadrosu en yeterli takım Fenerbahçe. Böylesine güçlü bir kadro ile şampiyonluk yolunda yaya kalınmış, Avrupa kupalarından ipini çekmişsen o halde bu takımın başında senin daha fazla kalmanın manası yok. Bu nedenle diyoruz ki, teknik direktör Dick Advocaat yarın istifa etmelidir. 
   Kaldı ki, futbol takımlarımızın başında teknik direktör olarak yabancı teknik adamları bulundurmak zorunda mıyız ?.. Görüyoruz işte başarılı olamıyorlar !... Neden hala ısrar ediyorlar ?. Bakınız Beşiktaş’ın başında bir Türk Şenol Güneş var başarıdan başarıya gidiyor. Başakşehir kısıtlı imkanlara rağmen Abdullah Avcı ile zirveyi zorluyor. 
    Tabii olayın bir başka boyutu var ki insanın içini kemiriyor. Fenerbahçe son Gaziantep maçında sahaya sürdüğü futbolcuların 9’u yabancıydı. Bu ne rezalet peki!.. bizim futbolumuz bu kafa yapısı ve böyle bir uygulama ile kalkınır mı?.. Kulüplerimize böylesine yabancı oynatma imkanı veren Futbol Federasyonuna da yuh olsun.  
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları