GENEL HABERLER

Farklı kahve kültürlerinden objektiflere yansıyanlar

30-01-2016
Farklı kahve kültürlerinden objektiflere yansıyanlar üç şehir bir kahve, fotoğraf sergisi, fotoğraf, sergi, sanat galerisi, istanbul, kahire, viyana

.
Farklı kahve kültürlerinden objektiflere yansıyanlar 
üç şehir bir kahve, fotoğraf sergisi, fotoğraf, sergi, sanat galerisi, istanbul, kahire, viyana 
 
Fotoğraf sanatçısı Manuel Çıtak’ın kahvenin üç farklı ülkedeki kültürünü anlatan “Üç şehir bir kahve: Kahire, İstanbul, Viyana” isimli fotoğraf sergisi Şişli'de sanatseverlerle buluştu.
 
Mehmet Kurukahveci Kültür Merkezi tarafından Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde açılan sergide, Mısır'ın başkenti Kahire, Avusturya'nın başkenti Viyana ve İstanbul'daki kahve kültürlerinden objektiflere yansıyan kareler yer alıyor. Projeye hayat veren fotoğraf ve alıntılar, ayrıca “Üç Şehir Bir Kahve” kitabı ile bir araya getirildi. “Üç Şehir Bir Kahve” kitabına sergi süresince Milli Reasürans Sanat Galerisi’nden ulaşılabiliyor.
 
Serginin yanı sıra galeride her Cumartesi günü kahveyle ilgili konularda ‘Kahve Bahane, Sohbet Şahane’ başlıklı sohbetler gerçekleştiriliyor. Sohbetin bugünkü konuğu Prof. Dr. Kemalettin Kuzucu, sergiyi gezmeye gelen sanatseverlere Osmanlı’da kahve kültürünü anlattı. 
 
Sanatseverlerin ilgi gösterdiği sergi 27 Şubat’a kadar sürecek.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları