GENEL HABERLER

ETİMESGUTLU KADINLARDAN DEMİREL’E BÜYÜK DESTEK

11-03-2014
Etimesgut Belediyesi, Dünya Kadınlar Günü’nde 2 bin kadını bir araya getirdi. Etimesgutlu kadınlar, Sevcan Orhan’la unutulmaz bir gece yaşadılar. Başkan Demirel, yeni hizmet döneminde kadın sığınma evi kuracaklarını açıklarken, kadınların her alanda kendini geliştirdikleri sosyal ve kültürel hizmetlerin de devam edeceğini söyledi. Etimesgutlu kadınlardan Demirel’e büyük destek geldi.

.

Etimesgut Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenledi. Grand Park Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel’in yarı sıra ilçenin dörtbir yanından gelen 2 bine yakın kadın katıldı. Gecede ünlü türkücü Sevcan Orhan sahne aldı. Orhan, türküleriyle katılımcıları coşturdu. Sanatçının okuduğu türkülere tüm kadınlar eşlik etti. Programda konuşan Demirel, kadınlar gününü kutlayarak, başarılı hizmetlerin devamı için destek istedi.

 

KADINLARA ÖZEL HİZMETLER

Başkan Demirel, 5 yıllık hizmet süresinde kadınlara yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Etimesgutlu kadınlarımız hizmetlerimizle kendilerini her alanda geliştiriyor, yeni meslekler ediniyor, sosyal hayata daha çok katılıyor. etiSEM bünyesindeki kurslarımıza binlerce kadınımız devam ediyor. Kadın Meclisimiz’de 2 bine yakın kadınımız aktif faaliyet yürütüyor. Belediyemizin sosyal ve kültürel etkinlikleri ile yurt içi gezi programlarına yine binlerce kadınımız katılmakta. Elbette ki bunlar güzel hizmetler ancak yeterli değil. Kadınlarımızın sosyal hayata daha çok katılmalarını istiyoruz. Önümüzdeki süreçte kadınlarımıza yönelik önemli projelerimiz olacak. Bu dönemde aile akademimizi kurduk. Önümüzdeki hizmet dönemimizde ise aile sorunlarının çözümü ve şiddet gören kadınların korunmasına yönelik Kadın Sığınma Evi kuracağız. Projede psikolojik ve rehberlik hizmetleri, vatandaşlarımızın hukuki sorunlarının çözümüne ilişkin danışmanlık, hobi ve meslek kursları gibi kapsamlı hizmetleri vereceğiz. Maddi durumu yeterli olmayan kadınlarımıza Eti-Kart vereceğiz. Kadınlarımız için sosyal, kültürel ve sanatsal birçok hizmete devam edeceğiz”.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları