GENEL HABERLER

ETİMESGUT BELEDİYESİ 33 NOKTADA ÇALIŞIYOR

12-10-2017
5 yaşam merkezi inşaatı, kapalı pazar yeri, stadyum, 3 türbe ve camii, müftülük binası ile 22 noktada yeşil alan ve yol çalışması devam ediyor

.
     Etimesgut Belediyesi, ilçenin dörtbir yanında tesis, park, yeşil alan, asfalt ve kaldırım çalışması yürütüyor. Belediye, 5 büyük yaşam merkezi inşaatının yanı sıra, Ahi Elvan Camii ve Türbesi, Ahi Emiryaman Türbesi, Ahi Mesut Türbesi, Müftülük Binası, Atatürk Stadyumu, Alsancak Kapalı Pazarı ile 12 noktada park, yeşil alan ve ağaçlandırma, 10 noktada da asfalt kaldırım, yol açımı çalışmalarını aynı anda gerçekleştiriyor.
YAŞAM MERKEZLERİ
Etimesgut Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü yaşam merkezleri arasında Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi, Güzelkent Aile Yaşam, Eğitim ve Sağlık Merkezi, Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Eryaman Meydan ve çevre düzenlemesi yer alıyor.
 
YEŞİL ALANLAR
Dev yaşam merkezlerinin inşaatına hızla devam eden Etimesgut Belediyesi, ilçede 10 bölgede yeşil alan düzenlemesi yapıyor. Bağlıca, Ayyıldız, Ahimesut ve Alsancak Mahallelerine yeni parklar inşa ediliyor. Alsancak Mahallesi'nde ise Şırıncaktepe'ye Ankara'nın en güzel rekreasyon alanlarından birisi kuruluyor.
YOL ÇALIŞMASI
Yol ve kaldırım çalışmalarıyla ilçeyi daha modern ve yaşanabilir hale getiren Etimesgut Belediyesi, ilçenin birçok noktasında sıcak asfalt serimi, yama, bordür, tretuvar çalışması gerçekleştiriyor.
ETİMESGUT'UN DEĞERİNE DEĞER KATIYORUZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, büyük yatırımlara imza atabilen güçlü bir belediye olduklarını belirterek, "Kendi öz kaynaklarımıza sahip çıkarak ilçemize birçok sosyal, kültürel donatılar kazandırdık. İlçemizin gelişim hızını da göz önüne alarak yeni yaşam merkezlerimizin yapımına hız verdik. Şu anda Bağlıca, Ahi Elvan, Güzelkent ve Engelsiz Yaşam Merkezlerimizin inşaatları devam ediyor. İlçemize ismini veren, fikirleriyle yön gösteren Ahi Elvan, Ahi Emir Yaman ve Ahimesut hazretlerine ait mezarlıkları, hem Etimesgut'a hem de şahsiyetlerine yakışır vaziyette sanatsal anıt mezar olarak yeniden projelendirdik; yapımları devam ediyor. Etimesgut İlçe Müftülüğü için Tevhid Camii yanına modern bir müftülük binası inşa ediyoruz. Eryamanımız'da güzel bir meydan ve çevre düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. Bunların her biri ilçemizin değerine değer katacak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini daha da artıracak ciddi yatırımlardır. Bunların yanı sıra birçok noktada ağaç dikimi ve park çalışmamız yürüyor. Yollarımızı, kaldırımlarımızı yeniliyoruz. Hayatın her alanında hemşehrilerimize hizmetin en iyisini sunmaya gayret ediyoruz" dedi. 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları