Ermenistan’da dünyayı yere serdik

14-10-2014
Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı, dünyayı dize getirdi.

.

    Ermenistan’da yapılan Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası’nda zirvede yer alan Altındağ’ın sessiz şampiyonları, minderin tozunu attırdı. Altındağlı güreşçiler, ay-yıldızlı bayrağı göklere taşıyarak tüm Türkiye’ye büyük sevinç yaşattı.
Başarıya Tiryaki
     Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı, kısa süre önce kurulmasına rağmen elde ettiği başarılarla tüm dikkatleri üzerine çekti. 13-16 Mart tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Şampiyonası Yıldızlar Grekoromen’de Türkiye 1’inciliği, Serbest Stilde ise 2’ncilik elde eden Altındağlı güreşçiler, bu sefer de dünyayı tuş etti. Altındağ’ın sessiz şampiyonları, 3-8 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşen Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası’nda altın madalyaya uzandı. Tunahan Keleş dünya 1.liğini, Hakan Sakat dünya 3’üncülüğünü, Fatih Çiftçi ise dünya 4’üncülüğünü Altındağ’a getirdi.
    Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Tunahan Keleş, Türkiye’ye ve Altındağ’a büyük başarılar kazandırdıkları için mutluluk duyduğunu belirtti. Takımdaki arkadaşlık bağlarının çok güçlü olduğunu ifade eden Keleş, ekip ruhunu mindere yansıttıklarını söyledi. Tunahan Keleş, antrenörlerinden çok şey öğrendiklerinin de altını çizdi. Antrenörlerinin tüm takım arkadaşlarıyla tek tek ilgilendiğini aktaran Keleş, spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durduklarını, Altındağ Belediyesi’nin ve Başkan Tiryaki’nin ise kendilerine hep destek olduğunu vurguladı.
İyi örnek, iyi ahlak, iyi sporcu
Milli Takım Antrenörü Mesut Zehir, şampiyonaya sıkı bir şekilde hazırlandıklarına değindi. Güreş müsabakalarını aratmayan antrenmanlar yaptıklarını işaret eden Zehir “Haftanın 5 günü mindere çıkan güreşçilerimizin tek amacı ay-yıldızlı bayrağımızı Ermenistan’da dalgalandırmaktı. Şükürler olsun bunu başardık.” dedi. Zehir, Türk Milli Takımı’na oyuncu kazandırmak için var gücüyle çalıştıklarını kaydederek Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı’ndan bu yıl 7 sporcunun milli formayı sırtına geçirdiğini de sözlerine ekledi.
Dünya, Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonu Antrenör İlhan Çıtak ise Türkiye’yi ve Altındağ’ı uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ettiklerini vurguladı. Bu çocukların kendileri için engelli olmadığını dile getiren Çıtak sözlerini şöyle sürdürdü: “Onların arasından Dünya Şampiyonları, Avrupa Şampiyonları ve Olimpiyat Şampiyonaları’nın çıkabileceğini daha önce söyledim. Ermenistan’daki turnuvada neler yapabileceğimizi dünyaya gösterdik. Çocuklarımla gurur duyuyorum ve hepsini alınlarından öpüyorum. Bize verdiği destek için de Altındağ Belediyesi’ne ve Başkanımız Veysel Tiryaki’ye çok teşekkür ederim.”

“Her çocuğun içinde bir cevher yatıyor.”
Altındağ’daki her çocuğun içinde bir cevher yattığına inandığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise “Altındağ Belediyesi Spor Kulübü sayesinde genç ve başarılı sporculara imkân tanıyoruz. Spor Kulübümüzün her sporcusu bizim için çok değerli ve onların başarılarıyla gurur duyuyoruz.” dedi.

Etiketler : Ermenistan’da - dünyayı - yere - serdik -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları