ERDOĞAN, SPOR SALONLARININ ARENA ADININ VERİLMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

21-09-2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kapalı spor salonlarına 'arena' ismi verilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

.
 

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi'nden kürsüden yaptığı konuşmada, "Kapalı spor salonuna arena adı veriyorsunuz. Bu ismi verirken hiç düşünüyor musunuz! Biz bunları değiştirdik" yorumu yaptı.

      Kürsüden yaptığı konuşma esnasında şehircilik faaliyetleriyle ilgili değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kapalı spor salonuna arena ismini veriyorsunuz. Bir çoğunun ismini değiştirdik. Ne demek arena! Bu ismi verirken hiç düşünüyor musunuz! Biz bunları değiştirdik." ifadelerini kullandı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında şu sözlere de yer verdi:"Roma'yı arenalarıyla tanıyoruz ama bizim ecdadımızda bu yok. Amerika keşfedilmemişken İstanbul her anlamda dünyanın merkeziydi. İnsan ve şehir arasındaki etkileşim her zaman çift yönlü olmuştur. Şehirlerimizi birer mektebe, sakinlerini de talebeye benzetebiliriz. İstanbul başta olmak üzere kadim şehirlerimizin her biri birer mekteptir."   Galatasaray ve Beşiktaş değiştirmişti. Bilindiği üzere, Erdoğan mayıs 2017'de de spor alanlarına 'arena' ismi verilmesine yönelik rahatsızlığını dile getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikazı sonrası, Galatasaray ve Beşiktaş, kullandıkları stadyumların isminde değişikliğe gitmişti.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları