ERDOĞAN AÇISINDAN ESAS TEHLİKE ARZ EDEN KAYBEDİLEN BÜYÜKŞEHİRLER
.
          Sayın Cumhurbaşkanımız 2019 seçimleri ile ilgili seçimlerinin kuşku ve korkularını şimdiden teşkilatı ile, dolayısıyla kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Çok erken olmasına rağmen şimdiden tedbirini alması bakımından konuyu vuzuha kavuşturması elbette yararlı olacaktır.. 
   Bir de yerel seçimlerden alınacak sonuçlara bakarak belki de denge kurma babından fevkalade iyi olur. Ancak üç seçimin bir arada ve de 2019 da yapılacağı şimdiden kesin gibi görülüyor.
    Tabii sayın Cumnurbaşkanı (değişim ) yenileşme istiyor ya, bazı il ve ilçelerde bu durum tehlike meydana getirebilir ki bu gözardı edilmemeli, zira darılmalar-kırılmalar olacaktır.
                  *** 
    Referandumda kaybedilen illerin durumunu tekrar bir göz gezdireyim dedim, bir de baktım ki korkunç bir tablo çıkıyor ortaya. 
     Bana göre tehlike arz etmesinin üç nedeni var; birincisi MHP destekli bir referandum atlattı Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, ikinci husus 4 Büyük ilde kaybetmiş, üçüncüsü ise kaybettiği illerin yaşam düzeyi kadar kültür düzeyi de yüksek insanlar topluluğunun oluşu ( Bu konu ayrı bir makale yazmaya değer ) 
    Bölge itibarı ile de öyle... Mesela Akdeniz, Ege ve Marmara’yı kaybetmiş olmak geleceğe dair hayırlı sinyaller veriyor ki  bu olumsuzluğun önüne geçmek de kolay olmaz diye düşünüyorum. 
    MHP desteği olmasına rağmen AK Parti’nin  referandumda kaybettiği Büyükşehirler şunlar: 
Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Manisa, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Van. Tam 17 Büyükşehir. 
    Sayın Cumhurbaşkanının gayretli çalışmaları ve stratejileri ile bu iller kazanılabilecek mi hep birlikte göreceğiz.
                                         *** 
    AK Parti - MHP işbirliği sonucu kazanılan Büyükşehirler ise şunlar:  Konya, Kayseri, Bursa, Erzurum, G.Antep, Kocaeli, Malatya, Samsun, Kocaeli, K.Maraş, Ordu, Sakarya, Trabzon, Ş.Urfa. 
   Bu durumda nasıl bir yöntem takip edilebilir, bu işin içinden nasıl çıkılır ?..
  Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda eline su dökecek ikinci bir insan bulunmayacağına göre bizim söylediklerimiz ve yazdıklarımız laf-ı güzaf olur düşüncesindeyim.  
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları