GENEL HABERLER

Enver Demirel: YATIRIMLARIMIZIN KAYNAĞI GELİR- GİDER DİSİPLİNİ

18-12-2017
Hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi veren Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, "İlçemize birçok tesis, onlarca park ve yeşil alan kazandırdık.

.
      Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Güzelyurtlular Derneği üyelerini kabul etti. Hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi veren Demirel, "İlçemize birçok tesis, onlarca park ve yeşil alan kazandırdık. Birçok sosyal kültürel projeye imza attık. Bana hep bu yatırımların kaynağını soruyorlar. Gelirlerimizi ve giderlerimizi disipline ettik. Gelirlerimizi takip ettik. giderlerimizi kontrol altına aldık. Şehrimizin öncelikli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmetler gerçekleştirdik. Halkımızın kaynaklarını en rantabl şekilde kullandık, kullanmaya devam ediyoruz. Harcadığımız her kuruşta 600 bin Etimesgutlu'nun hakkının olduğunu bilerek davrandık. Tüm bu yatırımları yaparken, gelirlerimizi oluştururken gayrimenkul satışı yapmadık, hiç bir kuruma da borçlanmadık. Tamamen kendi imkanlarımızı değerlendirdik. Mevcudumuza sahip çıktık" dedi.
 
  BÜYÜK YATIRIMLAR
 
Başkan Demirel, belediye olarak 100 milyonluk yatırımı tek kalemde yapabilecek mali güce ulaştıklarını belirterek şunları söyledi:"Arsasıyla birlikte 100 milyonu bulan Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi inşaatımız devam ediyor. 60 milyonu bulan Türkiye'nin örnek engelsiz yaşam merkezini tamamladık. Ahielvan ve Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkez'lerini büyük ölçüde bitirdik. İlçemizin dörtbir yanına hatıra ormanları, yeşil alanlar kazandırdık. Her yıl yaklaşık 10 bin hemşehrimizin yararlandığı meslek ve beceri kurslarımızı kapsayan etiSEM projesini başarıyla yürütüyoruz. Binlerce ihtiyaç sahibimize destek oluyoruz".
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları