EN GENÇ ADAYLAR LİSTESİNDEN ONURAL ALP BAŞAYAR 2.BÖLGEDEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

21-05-2018
ONUR ALP BAŞAYAR ‘ IN BİYOGRAFİSİ ŞÖYLE : 21 Şubat 1986 doğumlu, Ankara Kahramankazanlı. İlkokulu Keçiören Ayvalı İlköğretim Okulunda okudu. 2010 yılında Çağrı Lisesi’nden mezun oldu.

.
     İşletmeci ve Profesyonel STK Yöneticisi; Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. (Bir yıl erken mezuniyet). Yüksek lisansını İngiltere’de King’s College London’da (University of London) Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi alanında tamamladı. Yüksek lisans tez konusu “Kamu Diplomasisinin ABD ve Türkiye’deki Gelişimi” üzerinedir. Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulu Programını bitirdi ve burada STK’ların ülkelerin gelişimi ve demokratikleşmesindeki rolü üzerine çalışma yaptı. 2012-2015 yılları arasında Genç MÜSİAD Ankara Dış İlişkiler Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Hâlihazırda, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısıdır. Gençlik Kollarında görev yaptığı esnada dört defa Avrupa Konseyi’nde AK Parti Gençlik Kollarını temsil etti ve ilgili komitelerde Türkiye’deki aktüel konular ile ilgili sunumlar yaptı. Boğaziçi Üniversitesinin davetiyle Avrupa Konseyi’nde Dünya Demokrasi Forumu’na Genç STK temsilcisi olarak katıldı. Genel Merkez Gençlik Kollarını temsilen İngiltere Parlamentosu’nda FETÖ&15 Temmuz süreci ile ilgili lobi çalışmasına katıldı. Dünyadaki yirmi iktidar partisi Gençlik Kolları Temsilcisinin katıldığı Alman 
 
The Konrad-Adenauer-Stiftung’ın yaz okulu programına Gençlik Kollarımızı temsilen katıldı ve Türkiye’nin “Dünya 5’ten Büyüktür” tezi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Çin Komünist Partisi ve AK Parti Gençlik Kolları arasında kurumsal bir ilişki geliştirmesi amacıyla görüşmeler yaptı ve bu kapsamda 2017 Ekim ve Kasım aylarında kırk Gençlik Kolları mensubunun Çin’e yaptığı ziyaretleri koordine etti, heyette yer aldı. Tunus Nahda ve Bangladeş Cemaati İslami başta olmak üzere yurtdışından gelen 32 heyete AK Parti’nin Teşkilatlanma Biçimi ve Çalışma Esasları üzerine sunumlar yaptı, çalışmalar yürüttü.
Halen MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Ankara Temsilcisi olarak görev yapmakta ve 2015 yılından bu yana MÜSİAD’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi ile İlişkiler Sorumluluğunu da yürütmekteyir. Bu kapsamda T.C. Başbakanlık ve çok sayıda bakanlık uhdesinde yer alan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu ve Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu (YOİKK) gibi çeşitli yapılarda görevler almaktadır. 25 Mayıs 2016 yılında, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan tarafından açılan ve İşletmeciliğini MÜSİAD’ın yaptığı Afrika El Sanatları ve Kültür Evi Projesinin MÜSİAD’ı adına Yürütme Kurulu Üyesidir. Çok iyi düzeyde ingilizce bilmekte ve Keçiören Çağrı Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Üyesidir.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları