EMİTT FUARI HER SENE OLDUĞU GİBİ BU SENEDE YİNE ZİRVE YAPTI

26-01-2018
106 ülkeden turizmci Türkiye’de DÜNYANIN beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün kapılarını açtı.

.
25-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek fuara başta Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan ülkeleri, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 106 ülkeden 2 bin 686 davetli tur operatörü katıldı.
 
 
BU yıl rekor seviyede yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hedefleyen EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, kapılarını 22’nci kez açtı. 25-28 Ocak tarihleri arasında devam edecek fuara 106 ülkeden 2 bin 686 davetli tur operatörleri katıldı. Fuar boyunca 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesini beklediklerini ifade eden ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, “Fuarımız tüm katılımcılar için değer yaratan, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre yön vermeyi sürdürüyor. Bu yıl 22’nci kez kapılarını açan EMITT’te 600 davetli tur operatörünün başvurusu onaylanarak fuar katılımcılarına özel olarak oluşturulan randevu sistemine dahil edildi. Fuar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenidi. EMITT’i bu sene 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor” dedi. Bu sene rekor seviyede yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlamakta olduklarını belirten Aydın, 1999 yılındaki ilk organizasyonlarından bu yana her yıl istikrarlı bir şekilde büyüdüklerini ve EMITT’i dünyadaki 5 büyük turizm fuarından biri haline getirdiklerini söyledi.
 
50 MİLYAR DOLAR HEDEFİ
 
EMITT ilk iki gününün turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününün ise tatil tüketicilerine yönelik olduğunu anlatan Hacer Aydın, “Tatil tüketicileri fuarda seçtikleri tatil destinasyonları inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını, cazip fiyatlarda ‘erken rezervasyon’ kampanyaları ile ulaşma imkânına sahip oluyorlar” diye konuştu. Sektör hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aydın, “Rusya ile düzelen ilişkiler sonrası turizmde veriler olumlu seyretmeye başladı. 2018 yılında da bu artış sürecek ve 2015 yılındaki turist sayısına yeniden erişebileceğimizi öngörüyoruz. 2018 sonrasındaki dönemlerde sektör eski büyüklüğüne ve 50 milyon turist 50 milyar dolar hedefine ulaşacaktır. Sektördeki bu gelişme ile birlikte 22 yıldır ülke turizminin gelişiminde önemli rol oynayan EMITT’te aynı doğrultuda büyümesini, ülke turizmine ve ekonomisine katkı sağlamayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.
 
Ankara'dan fuara Ankara İl Kültür Müdürlüğü'nün himayelerinde çok sayıda belediye ve turizm firmaları  ile oteller, ve ünlü firmalar katıldı. Bunlardan birisi de Haymana'da faaliyet gösteren Grannos otel. Tesislerin Genel Müdürü Hüseyin Çiçek konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: " Her fuarda olduğu gibi bu fuarda da yerimizi aldık. Haymana belediyesi ile hemen hemen aynı konumu paylaşıyoruz, yani Haymana kaplıcalarının suyunun şifa oranın çok yüksek olduğunu ve dünyada bir numarada yer aldığını anlatıyoruz. Tabii bununla birlite biz tesisimizde bulunan şifalı suyun yanında aynı zamanda ihtişamlı bir yapı, hizmet alanları, konforu ve birçok tesiste bulunmayan özellik ve güzelliklerden söz ediyoruz. İnanıyorum ki bu fuar bizim için fevkalade yararlı olacak. "
Etiketler : EMİTT - FUARI - HER - SENE - OLDUĞU - GİBİ - BU - SENEDE - YİNE - ZİRVE - YAPTI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları