GENEL HABERLER

EMEKLİLERİN İNTİZARI BU BAKANA DA HÜKÜMETE DE YETER!...

13-08-2013
Bu hükümetin ve ilgili bakanın sigorta emeklilerine uyguladığı zulüm politikası herhalde karşılıksız kalmayacaktır !..

.

       Sigorta emeklisi alabildiğine mağdur ve perişan durumdadır. Bu durumu yaşamak istemeyen emekliler ise ikinci bir iş yaparak normal bir hayat yaşamayı tercih etmeyi, çoluk çocuğunu, aile efradını iyi şartalra altında yaşatmayı tercih etmektedir. Vay sen misin ikinci bir iş yapan diyen hükümet çalışan emeklisinin maaşından keserek bir nevi zulüm politikası uygulamaktadır. Emeklilere buradan seslenmek istiyoruz...İşte yerel seçimler geliyor. Oylarınızla hükümete ders verin vermeyin o başka-yani biz karışmayız- ancak propaganda için gelenlerden lütfen hesap sorun!.. Ve deyin ki "emekliler olarak verdiğiniz maaş yetmediği için bu yaştan sonra ikinci bir iş yaparak rızkımızı temin etmek daha mazbut bir hayat yaşamak istiyoruz, bizim maaşımızdan hangi hakla kesinti yapıyorsunuz?" diye Allah için propaganda için gelenlere sorunuz.
    İşte bu konuda emekliler için gelen olmsuz haber.

 

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) 59 yaş ve üstünde olanlardan sosyal güvenlik destek primi kesilmemesini sağlayacak herhangi bir çalışmanın olmadığı bildirildi.

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerden kesilen sosyal güvenlik destek primine sınırlama getirileceği ve bu kapsamda 59 yaş ve üstünde olanlardan sosyal güvenlik destek primi kesilmeyeceği yönünde haberlerin yayımlandığı belirtildi.

1479 sayılı Kanuna tabi yaşlılık aylığı bağlananlardan, sosyal yardım zammı dahil tahakkuk eden aylıklarından, aylığın bağlandığı veya tekrar çalışmaya başlanıldığı tarihi takip eden aybaşından itibaren, çalışmalarının sona erdiği aya kadar yüzde 10 oranında sosyal güvenlik destek primi kesileceği hükmü getirildiği anımsatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal güvenlik destek primi oranı, 01.10.2008'e kadar yüzde 10 olarak uygulanırken 01.10.2008-31.12.2008 arasında yüzde 12 olarak uygulanmış ve takip eden her yılın ocak ayında bir puan artırılmıştır.

Ancak bu oranın yüzde 15'i geçemeyeceğine ilişkin yasal düzenleme uyarınca halen yüzde 15 olarak uygulanmaktadır. Sosyal güvenlik destek primiyle ilgili uygulama yukarıda izah edilen mevzuat hükümlerine göre yürütülmekte. Dolayısıyla, emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerden kesilen sosyal güvenlik destek primine sınırlama getirilmesini ve bu kapsamda 59 yaş ve üstünde olanlardan sosyal güvenlik destek primi kesilmemesini sağlayacak herhangi bir çalışmamız bulunmamakta."

Etiketler : EMEKLİLERİN - İNTİZARI - BU - BAKANA - DA - HÜKÜMETE - DE - YETER!... -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • Haluk Balaban tarafından 2013-08-13 18:34:01 tarihinde yazıldı.
    yeni işe başlayacak öğretmene başlamadan 275 tl zam yapan hükümet 26.70 kuruş zamla Bağkur ve emeklisine üvey evlat muamelesi yapıyor kendilerine gelince hamudu ile zam işçi ve Bağkur emeklilerinin Bed dualarını duymuyorlar ama seçimler geliyor günlerini görecekler kimsenin şüphesi olmasın

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları