GENEL HABERLER

Emekli işçinin hayvan sevgisi

21-10-2013
Ahlatlıbel Mahallesi’nde oturan emekli işçi 54 yaşındaki Nevzat Eski’nin beş yıl önce baktığı beş köpeğin sayısı bugün 36’ya ulaştı. Eski, inşaat halindeki üç katlı villa tipi evinin alt katını barınak yaptı.

.

Çankaya Belediyesi’nden 2007 yılında emekli olan Nevzat Eski, hayvanlara karşı sevgi ve tutkusunun çocukluk yıllarından itibaren devam ettiğini belirtti. Çalıştığı yıllarda sokaktan edindiği 5 köpeğini ağabeyinin Ahlatlıbel Mahallesi’nde inşaat halindeki 3 katlı villa tipi evinin alt katına taşıyıp, burayı da hayvan barınağına çeviren Eski, mahallede sahipsiz ve aç gezen köpeklere de yiyecek vermeye başladığını, baktığı köpek sayısının 36’ya ulaştığını belirtti.

HER GÜN 18 KİLOMETRE

Evin giriş katı ve bahçesini hayvan barınağı haline getirdiğini belirten Eski, her gün aracı ile 18 kilometre uzaklıktaki barınakta barınan hayvanlara yiyecek götürdüğünü belirtirken, şunları söyledi:
“Baktığım her köpeğin isim ve kimliği var. Hastalandıklarında özel veteriner kontrolü, amaliyat, tedavi ve bakımlarını yaptırıyorum. Emekli maaşımla hayvanlara yiyecek almakta oldukça zorlanmaya başladım. Barınağın yakınlarında bir askeri kurum, kolej ve üniversiteler var. Bu kurumlardan çöpe attıkları yiyeceklerini istedim. Ancak, duyarlılık göstermediler. Bu köpekler yüzünden ağabeyimle aramız açıldı.

MİSAFİR BARINAKLAR

İnşaat yarım kaldı. Şimdi ev tamamen hayvan barınağı oldu. Bu hayvanlar rahatsızlandığı zaman çok üzülüyorum. Ayrıca barınağın etrafına yiyecek bulmakta ve sokakta yaşam mücadelesi veren köpekler için misafir barınaklar yaptım. Tek isteğim; kurumların yiyeceklerini çöpe atmamaları. Ben arabamla gelip alırım. Bir de hayvan sever dostlarımdan isteğim, yiyecek konusunda bana yardımcı olurlarsa mutlu olacağım.”

Etiketler : Emekli - işçinin - hayvan - sevgisi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları