ELLERİNDEN GELSE İHTİLAL YAPACAKLARDI AMA BERAAT ETTİLER

31-03-2015
Balyoz darbe planıyla ilgili açılan ve Yargıtay tarafından cezaları onanan 236 sanığın yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, 'yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla sanıkların tamamının beraatine karar verdi.

.
   İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi; Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Engin Alan ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu tüm sanıklar hakkında verilen ceza kararının iptaline hükmetti. Sanık Murat Özenalp hakkında İstanbul 10 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen mahkumiyet hükmünün iptaline karar verildi.
 
'Yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla tüm sanıklar hakkında beraat kararı veren mahkeme ayrıca, dijital verilerin sahte olduğu iddiasıyla bu verileri delil olarak sunan kişilerin bulunması için suç duyusunda bulunulmasına hükmetti. 
 
Bu arada, kararın açıklanması ile birlikte duruşmanın yapıldığı konferans salonunda büyük alkış sesleri yükseldi. Duruşmaya izleyici olarak katılan sanık yakınları, alkışlarla birlikte sanıklar lehine slogan attı. 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları